Кирило Галушко - Кирило Галушко, історик: Вата - це ребрендинг терміна обиватель - Україна - dt.ua

Кирило Галушко, історик: "Вата" - це ребрендинг терміна "обиватель"

27 січня, 16:55 Роздрукувати

DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть для інших.

Кирило Галушко - історик, координатор громадсько-просвітницького проекту "LIKBEZ. Історичний фронт", разом з яким за останні п'ять років "пішли в народ" понад тридцять нових популярних книг з історії України, сотні лекцій, тисячі діалогів з людьми в самих далеких глибинках Донбасу і Карпат.

"На момент розвалу Союзу хаос у головах радянських громадян був настільки глобальним, що майже 90 відсотків, і навіть 57 відсотків у Севастополі, проголосували за незалежність України, — говорить історик. — Це був пошук бодай якогось порятунку, коли все навколо розвалювалося. Але далі постало логічне запитання: а який узагалі сенс у тому, що ми всі належимо до незалежної України? А які мотивації ліпити з усього цього свою країну?".

"І справді, вийшло так, що мотивація і розуміння процесу, що розгортався, були в якоїсь однієї частини жителів України, —  переконаний Галушко. —  Тих, хто з корінням і традиціями. Водночас інша частина взагалі не розуміла, що відбувається. Чому ми тут опинилися? Навіщо нам ця Україна? Ми втратили велич. Ми посилали ракети в космос. Ми боролися з Америкою..."

"Так і жили тривалий час: одні — з мотивацією, інші — без відповідей, —  продовжує  Галушко. —  Потім усі перемішалися. А події останніх років зафіксували появу нового терміна — "вата". Але це насправді ніякий не політичний мем. Це — про цінності. Відбувся ребрендинг терміна "обиватель". Обиватель хоче небагато: просто жити, мати сім'ю, виховувати дітей. Бажано в достатку. Совість, цінності, ідеологія — не ті теми, про які він розмірковує. І це насправді нормальна ситуація для більшості населення більшості країн світу. Однак саме тих, які переживають період стабільності й яким ніхто не загрожує".

"Україна ж виявилася затиснутою між Росією і Європою. У підсумку перед нами постало ще одне ключове запитання: а нам узагалі куди? З ким? Але одна річ перейматися запитанням, зовсім інша — воювати за вже зроблений вибір. І отут саме й пролягла чітка межа між громадянином та обивателем. Совістю й бажанням просто добре і спокійно жити. Між своїми і чужими" — закінчив координатор проекту "LIKBEZ. Історичний фронт".

DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть і працюють для інших. Проект – це своєрідна спроба допомогти суспільству заглянути в себе, розібратися в смислах і цінностях, помилки і спробах, і спробувати почути себе і заново почати будувати майбутнє. Проект розвивається двома мовами – російською і українською.

Повну версію інтерв'ю дивіться тут:

https://kalendar.zn.ua/uk/kirilo-galushko/?orderby=chronology

Повну друковану версію інтерв'ю читайте тут:

https://dt.ua/interview/kirilo-galushko-maydani-vidbuvayutsya-todi-koli-mi-chogos-ne-dorobili-vdoma-300679_.html

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >