Кирило Гулушко, історик: Український націоналізм зовсім не від від рідної клуні - Україна - dt.ua

Кирило Гулушко, історик: "Український націоналізм зовсім не від "від рідної клуні"

29 січня, 09:00 Роздрукувати

DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть для інших.

Кирило Галушко — історик, координатор громадсько-просвітницького проекту "LIKBEZ. Історичний фронт", разом з яким за останні п'ять років "пішли" в народ понад тридцять нових популярних книжок з історії України. Сотні лекцій, тисячі діалогів з людьми в найдальших глибинках Донбасу й Карпат.

"Коли починалася Україна, була ілюзія, що нація — це така кровна спільнота, запрограмована на те, щоб виживати й існувати, — говорить Галушко. — Однак виявилося, що формулювали ідеологію і конструювали українську націю росіянин Дмитро Донцов — ідеолог українського націоналізму, а також поляк, римо-католик В'ячеслав Липинський — ідеолог українського монархізму й гетьманського руху, і ще багато різних людей, зовсім не українців, які воювали в українських арміях сто років тому, брали участь в українській еміграції та дисидентському русі".

"Тобто те, що нам уявлялося чимось таким виключно "від рідної клуні", виявилося найглобальнішою штукою з великими пріоритетами й мотиваціями. Українська ідея від початку приваблювала і поєднувала навколо себе активних людей різних національностей можливістю альтернативи російській, а пізніше — радянській ідеї", — завершив історик.

DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть і працюють для інших. Проект – це своєрідна спроба допомогти суспільству заглянути в себе, розібратися в смислах і цінностях, помилки і спробах, і спробувати почути себе і заново почати будувати майбутнє. Проект розвивається двома мовами – російською і українською.

Повну версію інтерв'ю дивіться тут:

https://kalendar.zn.ua/uk/kirilo-galushko/?orderby=chronology

Повну друковану версію інтерв'ю читайте тут:

https://dt.ua/interview/kirilo-galushko-maydani-vidbuvayutsya-todi-koli-mi-chogos-ne-dorobili-vdoma-300679_.html

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >