Кирило Галушко, історик: "Жодне покоління в Росії не виросло без царя, генсека або Путіна".

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Кирило Галушко, історик: "Жодне покоління в Росії не виросло без царя, генсека або Путіна".
DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть для інших.

Кирило Галушко - історик, координатор громадсько-просвітницького проекту "LIKBEZ. Історичний фронт", разом з яким за останні п'ять років "пішли" в народ понад тридцять нових популярних книжок з історії України. Сотні лекцій, тисячі діалогів з людьми в найдальших глибинках Донбасу й Карпат.

"У Росії панує досить стара царська імперська схема: держава розцвітає, якщо її територія збільшується. Уся історія Росії - це просте збільшення її розмірів" - говорить Галушко .

"Сьогодні в Росії немає нічого ексклюзивного, що можна було б запропонувати світу, - продовжує історик. - При Союзі була альтернативна модель розвитку - на противагу західному капіталізму. І багатьох у світі ці ідеї приваблювали. Однак нині об'єктивно неможливо показати, чим Росія цікавіша й привабливіша за Китай, Японію, будь-яку іншу країну світу. Тому російська влада взяла на озброєння старий, зужитий засіб - показати світу велику ломаку".

"Насправді ця схема призначена насамперед для внутрішнього вжитку. Бо росіяни завжди лояльні до влади, яка нарощує державну міць, - акцентує увагу Галушко. - Велика держава широкими мазками створює власну картину світу. Іноді буквально. Іноді поєднуючи непоєднуване. Наприклад, ідеологію сталінізму і православ'я. Ікони зі Сталіним і царем Миколою II у зовнішньому світі виглядають алогічно й абсурдно. У внутрішньому - природно. Росія живе у своєму світі, який важко зрозуміти іншим країнам, які її оточують. При цьому проблема для країн, які оточують Росію, у тому, що вона хоче розширятися. Причому примітивним способом якоїсь історичної давності: зафарбувати у свої кольори шматочок карти. Так зафарбували Крим".

"При цьому російський народ під тиском санкцій тільки загартовується, затягує паски й об'єднується в боротьбі проти ворога, - продовжує він. - І тому в мене немає ілюзій, що якийсь зовнішній економічний або політичний тиск на Росію сподвигне російське суспільство до зміни влади. Хоч як сумно, але доля Росії залежить виключно від того, хто нею управлятиме. Путін же вже залишив свій слід, знищивши всі альтернативи можливого розвитку Росії, які існували в 1990-х роках. Коли на тлі економічної кризи суспільство вільно дихало й висловлювало свої думки".

"Основна проблема Росії в тому, що за всю її історію не було такої тяглої ділянки в часі, яка хоча б одному поколінню дозволила би вирости без царя, генсека або Путіна, - констатує історик. - Для Росії це велике лихо, яке гальмує розвиток її потенціалу. Зате стабільно повертає її до традиційних цінностей. Це свого роду фундаменталізм, який не дає країні можливості розвиватися".

"Безумовно, у Росії достатньо прогресивних людей, які хотіли б якихось змін. Але навіть тут є проблеми. Оскільки в ментальності того ж таки Навального, який може бути російським демократом, не існує України" - завершив Галушко.

DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть і працюють для інших. Проект – це своєрідна спроба допомогти суспільству заглянути в себе, розібратися в смислах і цінностях, помилки і спробах, і спробувати почути себе і заново почати будувати майбутнє. Проект розвивається двома мовами – російською і українською.

Повну версію інтерв'ю дивіться тут:

Повну друковану версію інтерв'ю читайте тут:

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі