Кирило Галушко, історик: Міф про те, що Донбас годує Україну, — спростовано - Україна - dt.ua

Кирило Галушко, історик: "Міф про те, що Донбас годує Україну, — спростовано"

1 лютого, 15:30 Роздрукувати

DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть для інших.

Кирило Галушко — історик, координатор громадсько-просвітницького проекту "LIKBEZ. Історичний фронт", разом з яким за останні п'ять років "пішли" в народ понад тридцять нових популярних книжок з історії України. Сотні лекцій, тисячі діалогів з людьми в найдальших глибинках Донбасу й Карпат.

"Донбас — це фантом, який працював на вибори і на представників пострадянських індустріальних агломерацій, — говорить Галушко. — Такі існують в Україні, у Росії, у Білорусі, в Латвії... Тобто це своєрідні анклави, залишки радянського минулого життя, які сформувалися в результаті індустріалізації. Економічно в них не було жодних перспектив. Але в нас не знайшлося політиків рівня Тетчер, здатних піти на закриття нерентабельних підприємств".

"Уся річ у багаторічній банальній експлуатації олігархами економіки регіону та робітників,  — акцентує увагу історик. — За відсутності модернізації, гідних зарплат, а отже й розвитку. Міф про те, що Донбас годує Україну, давно спростовано. До речі, те, що Україна досить швидко навчилася жити без насправді дотаційного Донбасу, цьому підтвердження".

"Якби в Донбас не зайшла Росія, протистояння, спричинене почасти нерозумінням, відторгненням Майдану й підігріте викинутими з влади регіональними елітами, не протривало б більше двох місяців, — міркує координатор проекту "LIKBEZ. Історичний фронт". — З одного боку, ми стали заручниками гри, в якій достатня кількість учасників. Включно з Росією, з її глобальними імперськими амбіціями, і Європою та Америкою, які протистоять їй. З іншого — це в підсумку додало нам геополітичної ваги".

"Щойно Путін виведе звідти свої війська, проблема деокупації вирішиться за тиждень. Сепаратистські структури оперативно зникнуть у Росії, а українська армія зможе заїхати туди на велосипедах. Люди там теж стомилися. І багато чого зрозуміли. І не втратили віри", — завершив історик.

DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть і працюють для інших. Проект – це своєрідна спроба допомогти суспільству заглянути в себе, розібратися в смислах і цінностях, помилки і спробах, і спробувати почути себе і заново почати будувати майбутнє. Проект розвивається двома мовами – російською і українською.

Повну версію інтерв'ю дивіться тут:

Повну друковану версію інтерв'ю читайте тут:

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >