Кирило Галушко - Кирило Галушко, історик: Для українців не потрібен додатковий аналіз крові. - Україна - dt.ua

Кирило Галушко, історик: "Для українців не потрібен додатковий аналіз крові".

27 січня, 18:30 Роздрукувати

DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть для інших.

Кирило Галушко - історик, координатор громадсько-просвітницького проекту "LIKBEZ. Історичний фронт", разом з яким за останні п'ять років "пішли в народ" понад тридцять нових популярних книг з історії України, сотні лекцій, тисячі діалогів з людьми в самих далеких глибинках Донбасу і Карпат.

"Коли Україна стала незалежною, у громадянина України з паспорта досить символічно зникла графа "національність", — говорить Галушко. — І ось наче ж ми всі громадяни однієї країни, але частина розмовляє українською, частина — російською, частина переходить з "мови" на "язык" ситуативно, частина — задовольняється суржиком. Я сам — російськомовний, як і вся моя родина впродовж уже півстоліття. Хоча її представники сиділи у в'язницях за український буржуазний націоналізм".

"Таким чином, українці мають примиритися з тим, що ми все ж таки розрізняємося за мовною, конфесійною та регіональною ознаками, — впевнений історик. — Визнати, що при цьому ми є вже досить злагодженим оркестром, що, власне, й підтвердила війна. А головне — доведеться поквапитися з тим, щоб прийняти себе як громадянську політичну націю. Відчути, що в нас уже є щось таке спільне, що не потребує додаткового аналізу крові, дослідження родоводу, претензій — мовою чи суржиком ти висловлюєш свої думки. Тому що Україна вже існує як спільність, яка вміє себе захищати".

DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть і працюють для інших. Проект – це своєрідна спроба допомогти суспільству заглянути в себе, розібратися в смислах і цінностях, помилки і спробах, і спробувати почути себе і заново почати будувати майбутнє. Проект розвивається двома мовами – російською і українською.

Повну версію інтерв'ю дивіться тут:

https://kalendar.zn.ua/uk/kirilo-galushko/?orderby=chronology

Повну друковану версію інтерв'ю читайте тут:

https://dt.ua/interview/kirilo-galushko-maydani-vidbuvayutsya-todi-koli-mi-chogos-ne-dorobili-vdoma-300679_.html

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №31, 24 серпня-30 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >