Кирило Галушко, історик: А що більше дратує Путіна? Бандерівці? Отримайте! - Україна - dt.ua

Кирило Галушко, історик: "А що більше дратує Путіна? Бандерівці? Отримайте!"

30 січня, 2019, 12:34 Роздрукувати

DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть для інших.

Кирило Галушко — історик, координатор громадсько-просвітницького проекту "LIKBEZ. Історичний фронт", разом з яким за останні п'ять років "пішли" в народ понад тридцять нових популярних книжок з історії України. Сотні лекцій, тисячі діалогів з людьми в найдальших глибинках Донбасу й Карпат.

"Майдан — це був опір, визвольний рух, говорить Галушко. — Якщо подивитися гірку статистику Героїв Небесної Сотні, то очевидно, що свої життя віддали люди з різних регіонів України. З огляду на градус тогочасних подій, стрес і спільну емоційну травму, що їх пережили його учасники, їм просто необхідне було якесь опертя. Щоб відчути, що вони не самі, що за ними є ще хтось... Вирішили зіпертися на український визвольний рух: з Петлюрою, Центральною Радою і гетьманом Скоропадським. Але це було дуже давно. А що свіжіше й іще більше дратує Путіна? Бандерівці? Отримайте! До їх числа згодом потрапили люди всіх національностей, які мали зухвалість промовляти: "Слава Україні! Героям слава!"

Але тут, на думку історика, стратегічна мета була не в минулому, а в майбутньому: якнайдалі від Кремля. "Її реалізація, з урахуванням ціннісних орієнтирів, задекларованих на Майдані, згодом зітре протиріччя у сприйнятті минулого", — завершив Галушко.

DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть і працюють для інших. Проект – це своєрідна спроба допомогти суспільству заглянути в себе, розібратися в смислах і цінностях, помилки і спробах, і спробувати почути себе і заново почати будувати майбутнє. Проект розвивається двома мовами – російською і українською.

Повну версію інтерв'ю дивіться тут:

Повну друковану версію інтерв'ю читайте тут:

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >