Кіностудія ім. Довженка не підлягає приватизації — Мінкульт

Поділитися
Кіностудія ім. Довженка не підлягає приватизації — Мінкульт Раніше Бородянський не виключав можливість приватизації кіностудії © dan.kiev.ua
У відомстві заявили про можливість створення моделі приватно-державного партнерства.

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський заявив про те, що за останні п'ять років більшість українських кінофільмів зняли на приватних кіностудіях, передає "Укрінформ". Однак, за словами заступника Бородянського Кіностудію імені Олександра Довженка приватизовувати не будуть.

"Наявність чи відсутність державних кіностудій за останні 5 років ніяк не вплинули на розвиток українського кіно. 90% того, що тут знімалося, було знято на приватних кіностудіях. Але ми вважаємо, що в державі є така перлина, як кіностудія Довженка. І зараз ми працюємо над тим, щоб сформувати концепцію, що ми хочемо отримати від розвитку конкретної кіностудії Довженка в Києві і в країні. Ми винесемо цю концепцію на обговорення, а потім буде оголошений конкурс і пройдуть необхідні процедури", - заявив Бородянський під час пресконференції.

У той же час він вважає, що держава не повинна бути гравцем на ринку кіностудій.

"Держава повинна бути регулятором і створювати умови, які дозволяють українським продюсерам створювати кінокартини, серіали. Також бути протекціоністом їх у прокаті. От що повинна робити держава. На сьогодні кіностудії неефективні", - зазначив міністр.

У свою чергу перший заступник міністра Анатолій Максимчук заявив про те, що кіностудія Довженка не підлягає приватизації.

"Йдеться про створення моделі приватно-державного партнерства, коли буде залучений стратегічний інвестор, який здійснить реновацію студії і запустить її", - сказав Максимчук.

Зазначимо, що раніше Бородянский назвав приватизацію Кіностудію імені Довженка можливою. Тоді міністр запевнив, що в такому разі кіностудію приватизують "з цільовим призначенням кіностудії".

Як писав у своїй статті для DT.UA Олег Вергеліс, до переліку об'єктів державної власності, які підлягають приватизації протягом 2017-2020 років, увійшли низка українських державних цирків і кіностудій, зокрема – Національний цирк України і Національна кіностудія ім. Олександра Довженка.

За словами директора Національної кіностудії імені Олександра Довженка Олеся Янчука, приватизація кіностудії – це ініціатива першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова, який запропонував виставити на приватизацію 893 державні установи.

Детальніше про перспективи студії і можливості її приватизації читайте в інтерв'ю Катерини Константинової з Олесем Янчуком у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі