Кількість учених в Україні зменшилася вчетверо - Україна - dt.ua

Кількість учених в Україні зменшилася вчетверо

7 жовтня, 14:16 Роздрукувати

За даними ЮНЕСКО, за останні п'ять років кількість людей, які працюють у науці, у світі зросла на 20%, а склад Національної академії наук скоротився ще більш ніж на 16%.

© Василь Артюшенко, DT.UA

З 1990-го по 2013-й рік кількість учених (маються на увазі дослідники з ученим ступенем і без нього, які займаються науковими дослідженнями професійно, сюди не входять викладачі вишів) зменшилася в Україні вчетверо — з 313 тисяч до 78 тисяч (у т.ч. не більше 30 тисяч залишалося у структурі НАН України), що становить 0,7% від чисельності працевлаштованого населення країни.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Чорний, науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім.І.Ф.Кураса НАН України, кандидат філософських наук. Для порівняння: в сусідніх країнах скорочення науковців за останні десятиліття було значно меншим, ніж в Україні, і на сьогодні чисельність співробітників наукових організацій у Росії та Білорусі становить 1,1 й 1,3% від працевлаштованого населення.

За даними Держстату України, частка докторів наук серед учених зросла з 3 до 26 відсотків, — це відбулося зовсім не через доступність і спрощення процедури одержання ступеня, а через катастрофічне старіння кадрового складу (середній вік — 55 років): стара гвардія не встигає помирати з тією швидкістю, з якою молоді вчені виїжджають із країни або прощаються з наукою взагалі. За даними ЮНЕСКО, за останні п'ять років кількість людей, які працюють у науці, у світі зросла на 20%, а склад Національної академії наук скоротився ще більш ніж на 16%.

Детальніше про проблеми з фінансуванням української науки читайте в статті Олександра Чорного ""Академічний тест" для команди Зе" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №48, 14 грудня-20 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >