Кількість прихильників вступу України в ЄС знизилася з 60 до 50%

Поділитися
Серед україномовних підтримка ЄС і НАТО майже втричі вище, ніж серед російськомовних © Андрій Товстиженко, DT.UA
Підтримка вступу до ЄС і НАТО залежить від регіону, рівня освіти та мови респондентів.

Якщо б Україна могла стати членом тільки одного міжнародного економічного союзу, то, на думку 51% українців, країна повинна була б вступити в Європейський Союз, свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

При цьому 16% виступають за вступ до Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану, 14% - за інший варіант, а 20% - не визначилися.

Як зазначають соціологи, з вересня минулого року рівень підтримки інтеграції з Європейським Союзом зменшився з 59 до 51%, в той же час, підтримка інтеграції з Митним союзом - не змінилася.

Членство в ЄС традиційно більше підтримують на Заході (80%), близько 60% - у Центрі, 40% - на Півдні і близько 20% на Сході. Чим далі на південний схід країни, тим більше зростає підтримка Митного союзу.

Починаючи з листопада 2014 року, коли зафіксований пік (51%), фіксується поступове зменшення підтримки вступу України в НАТО: до 46% у квітні 2015 року і до 40% у червні, при одночасному зростанні кількості противників вступу України в НАТО (з 25 до 32%).

За даними "Рейтингу", чим вище рівень освіти і доходів респондентів, чим молодший вік, тим вище серед них підтримка вступу України в Європейський Союз і НАТО. При цьому серед респондентів, для яких рідною мовою є українська, рівень підтримки членства в ЄС і НАТО майже втричі вищий, ніж серед респондентів, рідною мовою яких є російська.

Зниження рівня підтримки вступу України в НАТО зафіксували і соціологи КМІС. За його даними, якщо в березні за членство України в НАТО виступали 43,3% громадян, то в травні - 37,4%. При цьому в травневому опитуванні брали участь жителі окупованого Донецька.

Читайте також: Дві третини поляків проти вступу в єврозону

Опитування Соціологічної групи "Рейтинг" проводилося 3-13 червня 2015 року серед 2000 респондентів методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження - не більше 2,4%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі