Кількість прихильників вступу України в ЄС знизилася з 60 до 50% - Україна - dt.ua

Кількість прихильників вступу України в ЄС знизилася з 60 до 50%

19 червня, 2015, 18:49 Роздрукувати

Підтримка вступу до ЄС і НАТО залежить від регіону, рівня освіти та мови респондентів.

Серед україномовних підтримка ЄС і НАТО майже втричі вище, ніж серед російськомовних © Андрій Товстиженко, ZN.UA

Якщо б Україна могла стати членом тільки одного міжнародного економічного союзу, то, на думку 51% українців, країна повинна була б вступити в Європейський Союз, свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

При цьому 16% виступають за вступ до Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану, 14% - за інший варіант, а 20% - не визначилися.

Як зазначають соціологи, з вересня минулого року рівень підтримки інтеграції з Європейським Союзом зменшився з 59 до 51%, в той же час, підтримка інтеграції з Митним союзом - не змінилася.

Членство в ЄС традиційно більше підтримують на Заході (80%), близько 60% - у Центрі, 40% - на Півдні і близько 20% на Сході. Чим далі на південний схід країни, тим більше зростає підтримка Митного союзу.

Починаючи з листопада 2014 року, коли зафіксований пік (51%), фіксується поступове зменшення підтримки вступу України в НАТО: до 46% у квітні 2015 року і до 40% у червні, при одночасному зростанні кількості противників вступу України в НАТО (з 25 до 32%).

За даними "Рейтингу", чим вище рівень освіти і доходів респондентів, чим молодший вік, тим вище серед них підтримка вступу України в Європейський Союз і НАТО. При цьому серед респондентів, для яких рідною мовою є українська, рівень підтримки членства в ЄС і НАТО майже втричі вищий, ніж серед респондентів, рідною мовою яких є російська.

Зниження рівня підтримки вступу України в НАТО зафіксували і соціологи КМІС. За його даними, якщо в березні за членство України в НАТО виступали 43,3% громадян, то в травні - 37,4%. При цьому в травневому опитуванні брали участь жителі окупованого Донецька.

Читайте також: Питання вступу України до НАТО буде розглядатися на загальних підставах - генсек

Опитування Соціологічної групи "Рейтинг" проводилося 3-13 червня 2015 року серед 2000 респондентів методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження - не більше 2,4%.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >