Кількість хворих на кір з початку року в Україні наблизилося до 17 тисяч осіб

Поділитися
Кількість хворих на кір з початку року в Україні наблизилося до 17 тисяч осіб З початку року від кору в Україні померли шестеро дітей і троє дорослих
МОЗ закликає органи місцевого самоврядування активізувати заходи щодо вакцинації населення.

Протягом 20-го тижня 2018 року українські медики діагностували кір у 1610 осіб: 642 дорослих та 968 дітей. З початку року в Україні зареєстровано 16 819 випадків захворювання на кір. Серед інфікованих 9 969 дітей і 6 850 дорослих. За цей період від кору померло дев'ятеро осіб: шестеро дітей і троє дорослих, повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я ввечері в середу, 23 травня.

У МОЗ констатували продовження спалаху кору і закликали органи місцевого самоврядування активізувати заходи щодо вакцинації населення. Згідно з розрахунками, близько 780 тисяч громадян України віком до 18 років не отримали першу або другу дозу вакцини КПК.

"Кір - небезпечне і дуже заразне захворювання, ліків від якого не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть мати смертельні наслідки. Діти, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику. Захистити від хвороби може лише вакцинація. Звертаємо увагу батьків, якщо вашій дитині скоро виповниться 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення згідно з календарем. Якщо ж дитина пропустила першуабо другу дози вакцини КПК за графіком, зверніться до медичного закладу для якнайшвидшого отримання безкоштовного щеплення", - йдеться в повідомленні.

У МОЗ запевнили, що вакциною забезпечені всі регіони країни: в медичних установах налічується 988 тисяч доз препарату, й очікуються додаткові поставки.

Найбільшу кількість хворих на кір зареєстровано у Закарпатській (433 дорослих і 1829 дітей), Івано-Франківській (665 дорослих і 1567 дітей), Львівській (677 дорослих і 1445 дітей), Одеській (813 дорослих і 830 дітей) та Чернівецькій (370 дорослих і 743 дитини) областях.

У зв'язку із ситуацією із захворюванням в Україні, у МОЗ вирішили змінити нормативно-правову базу, щоб дорослі у групі ризику могли робити безоплатні щеплення вакцинами, закупленими на національному рівні.

Зазначимо, що в Одеській області виявили агресивний генотип вірусу кору B3 (Kabul), який провокує ускладнення та високий рівень захворюваності серед населення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі