Казахстанський художник вийшов до посольства України вибачитися за слова Токаєва про Крим

Поділитися
Казахстанський художник вийшов до посольства України вибачитися за слова Токаєва про Крим На плакаті був напис українською мовою © Orken Zloyamergen (RFE/RL)
Однак Асхату Ахмедьярову не дали розгорнути плакат з вибаченнями.

У четвер, 5 грудня, казахстанський художник Асхат Ахмедьяров вийшов до посольства України в Нур-Султані з плакатом з написом українською мовою "Вибачте за нього" і з зображенням голови, імовірно, осла, передає "Радіо Азаттик". Так Ахмедьяров відреагував на висловлювання президента Казахстану Касим-Жомарта Токаєва про анексію Криму.

Проте художнику не дали розгорнути плакат біля посольства. Ахмедьярова практично відразу схопили співробітники спеціалізованої служби охорони, і вирвали з його рук плакат. При цьому співробітники посольства відмовились коментувати подію.

Патруль, який приїхав до українського посольства, не затримав Ахмедьярова. Додому він поїхав на своєму авто, але плакат художнику не віддали. Поліція також не коментувала те, що трапилося.

Президент Казахстану в інтерв'ю для Deutsche Welle заявив, що не вважає події навесні 2014 року в Криму анексією. У Міністерстві закордонних справ України заявили, що казахстанській стороні зроблять відповідні демарші у зв'язку з висловлюваннями, які суперечать міжнародно-визнан політиці, зафіксованої в резолюції ГА ООН №A/RES/68/262 від 27 березня 2014 року. Також заяви Токаєва суперечать принципам українсько-казахстанських відносин і міжнародної позиції.

Нагадаємо, що в лютому 2014 року на території Криму з'явилися "зелені чоловічки" - військові без розпізнавальних знаків, які захопили адміністративні будівлі на території півострова. Російські влади заперечували звинувачення України в тому, що це кадрові військові РФ. У березні Росія анексувала Крим після фіктивного "референдуму". Після президент РФ Володимир Путін заявив про те, що "Росія ніколи не заперечувала", що "зелені чоловічки" були частиною спецоперації по окупації українського півострова. Потім Міноборони Росії заснував медаль "За повернення Криму", датовану 20 лютого 2014 року. Росія систематично порушує права людини в Криму.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі