Кандидатів у Верховний суд перевіряли на лояльність та доброчесність з маніпуляціями — експерт - Україна - dt.ua

Кандидатів у Верховний суд перевіряли на лояльність та доброчесність з маніпуляціями — експерт

12 серпня, 2018, 13:40 Роздрукувати

Кандидати, що не демонструють високої лояльності, отримують низьку оцінку психолога.

© ВККСУ / Facebook

Як з'ясувалося після конкурсу у Верховний суд, один з показників, оцінюваний в рамках цього тестування, — лояльність. Кандидати, які не демонструють високої лояльності, отримують низьку оцінку психолога.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Галина Чижик, координатор Громадської ради доброчесності. За її словами, підтвердження цього — низька оцінка за результатами другого етапу, яку отримав адвокат Максим Селіванов.

"За результатами іспиту цей кандидат лідирував, а після тесту опинився в аутсайдерах. Психолог нібито прийшов до висновку, що Селіванов не зможе бути суддею Верховного суду, оскільки є приватним підприємцем і не працював в прямому підпорядкуванні, — зазначає експерт. — За результатами другого етапу, на якому оцінювалася добропорядність, значно знизився і рейтинг судді-викривача Сергія Бондаренка".

Автор підкреслює, що кандидатам і суспільству невідомо, що саме і яким чином оцінюють члени ВККС в рамках критерію доброчесності. Такі критерії також неможливо вивести і з рішень ВККС за результатами відхилення або згоди з висновками Громадської ради доброчесності щодо кандидатів до Верховного суду. Рішення ВККС переважно не містять аргументів і мотивів.

"Єдине, що відомо: члени ВККС нібито спираються на результати морально-психологічних тестувань і 300 балів з можливих 500 ставлять на підставі висновку психолога. Решту 200 вони вирішують на свій незрозумілий розсуд. Таким чином, оцінка кандидата за критерієм доброчесності - це можливість протягувати одних кандидатів і знижувати шанси інших ", - робить висновок координатор Громадської ради доброчесності.

Детальніше про маніпуляції при виборі суддів читайте у матеріалі Галини Чижик "Конкурс у Вищий антикорупційний суд: диявол ховається в деталях" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №2, 19 січня-25 січня Архів номерів | Зміст номеру < >