Україна-НАТО: уряд схвалив річну національну програму - Україна - dt.ua

Кабмін ухвалив річну національну програму Україна-НАТО

30 січня, 2019, 13:49 Роздрукувати

За словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, цьогорічна програма відрізняється від попередніх.

Кабмін ухвалив документ під час сьогоднішнього засідання © Василь Артюшенко, DT.UA

Кабінет міністрів схвалив проект указу президента "Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна-НАТО  на 2019 рік". Наразі проект указу передали на розгляд президента України Петра Порошенка, повідомила прес-служба Кабміну.

"Під час свого засідання уряд схвалив проект указу президента України "Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО на 2019 рік". Документ передано на розгляд президентові. Проект розроблено Міністерством закордонних справ України спільно з урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету міністрів", - йдеться у повідомленні.

За словами віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе, відповідний документ ухвалили в іншому вигляді, ніж як це робилося із 2008 року. В ухваленому документі зазначені стратегічні цілі України та конкретні завдання на 2019 рік.

Як зазначили у прес-службі, під час консультацій керівництво Північноатлантичного альянсу позитивно оцінило нове бачення українського уряду під час формування річної національної програми і високо оцінило інноваційні підходи до розроблення цього важливого стратегічного документа реформ.

"Цей документ уперше унеможливлює потрапляння до нього формалістичних і зайвих завдань і заходів. Ми вперше запроваджуємо показники ефективності – індикатори виконання. Це дасть нам можливість ефективніше просуватися і стратегічно зближуватися з Північноатлантичним альянсом і виконувати ті завдання, які необхідні для забезпечення ефективної, цілеспрямованої і планомірної роботи для підготовки нашого членства в НАТО, як це вже передбачено українським законодавством і, сподіваюся, буде передбачено українською Конституцією", – зазначила Климпуш-Цинцадзе.

Річна національна програма під егідою Комісії Україна – НАТО (РНП) є програмою стратегічних реформ та інших заходів, необхідних для забезпечення ефективної, цілеспрямованої та системної підготовки України до членства в Північноатлантичному альянсі. Основний акцент програми розроблений на досягненні відповідності критеріям членства в НАТО, зміцненні демократії, політичній, економічній, судовій реформах, реформах виборчого законодавства, освіти, науки, охорони здоров’я, зростанні економіки, боротьбі з корупцією, підвищенні добробуту громадян, а також реформі сектору безпеки та оборони та переведенні Збройних Сил на стандарти Північноатлантичного альянсу.

Читайте також: Перехід на стандарти НАТО є дорогим для України - Полторак

Нагадаємо, в грудні минулого року Верховна Рада прийняла в першому читанні поправки в закон "Про оборону України", включивши в нього поняття "військова стандартизація", "військовий стандарт", "стандарт НАТО", "стандарт у сфері оборони держави-члена НАТО", "орган військової стандартизації" та їх тлумачення.

У грудні 2016 року Генеральний штаб ЗСУ завершив розробку Державної програми розвитку Збройних сил України на період до 2020 року, що передбачає перехід української армії до повної взаємосумісності з силами НАТО.

У червні того ж року президент Петро Порошенко підписав Стратегічний оборонний бюлетень України – документ оборонного планування, розроблений з метою визначення основних напрямків реалізації воєнної політики України та розвитку сил оборони до кінця 2020 року, який передбачає курс на інтеграцію України до НАТО.

Документ передбачає, що до 2020 року в українській армії мають бути проведені заходи щодо безпеки інформації згідно зі стандартами НАТО і посилені можливості Збройних сил як суб'єкта системи кібербезпеки.

Детальніше про виклики, що стоять перед ЗСУ на шляху реформування, читайте в статті Юрія Бутусова "Армія-2019: 5 життєво важливих змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >