Кабмін призначив Гурака і Бондарчука новими членами Нацагентства із забезпечення якості освіти

ZN.UA Ексклюзив Документ
Поділитися
Кабмін призначив Гурака і Бондарчука новими членами Нацагентства із забезпечення якості освіти Уряд проголосував за призначення Гурака і Бондарчука новими членами НАОКВО © Урядовий портал
Мін'юст мав зауваження до призначення даних осіб. Вони були підписані Секретаріатом Кабміну 3 жовтня, а заступником міністра Кабінету міністрів вчора, 4 жовтня. Однак до сьогоднішнього ранкового засідання уряду, за словами Гриневич, вони вже були зняті.

Уряд у середу, 5 жовтня, на засіданні утвердиоло нових членів Національної агенції із забезпечення якості освіти НАЗЯВО - Руслана Гурака (голова Державної інспекції навчальних закладів - ДІНЗ) і Сергія Бондарчука (помічник-консультант народного депутата Олександра Співаковського).

Перед голосуванням голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич зазначила: "Були також зауваження Мін'юсту, які зняті".

За інформацією DT.UA, Мін'юст і юридичний департамент Секретаріату КМУ висловили застереження щодо призначення даних осіб. Однак вони не вплинули на зміст постанови про призначення нових членів НАОКВО. Експертний висновок було підписано директором Департаменту гуманітарної та соціальної політики КМУ Ст. Коблошем 3 жовтня та заступником Міністра Кабінету міністрів Володимиром Федорчуком 4 жовтня. Проте сьогодні вранці, за словами Гринивич, зауваження були зняті.

"Юридичний департамент підтримує зауваження Мін'юсту в силу частини першої статті закону України про вищу освіту", згідно з якою, ... 13 членів... обираються з'їздами з числа представників вищих навчальних закладів України", - йдеться в документі, який є в розпорядженні DT.UA.

Таким чином, два новообраних члени НАЗЯВО не є представниками вищих навчальних закладів, хоч їхні кандидатури і підтримані вишами: Руслан Гурак-керівник ДІНЗ, а Сергій Бондарчук -помічник-консультант народного депутата.

"Крім того зауважуємо, що згідно з пунктом 1 частини першої статті 25 Закону України "Про запобігання корупції "керівникам центральних органів виконавчої влади забороняється, зокрема, займатися іншою оплачуваною(крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю…Водночас, відповідно до частини другої статті 20 Закону України "Про вищу освіту" члени Національного агентства виконують покладені на них функції на підставі укладених з ними цивільно- правових договорів",- йдеться у висновку експертів.- "Проект постанови не спрямований на виконання зобов'язань України у сфері європейської інтеграції та за предметом правового регулювання не охоплюється нормами права ЄС".

"Під час опрацювання проекту акта в Секретаріаті Кабінету Міністрів до нього внесено редакційні правки, що не змінили його суті", - зазаначено у експертному висновку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі