Із університету Богомольця зникли важливі документи, роботу закладу заблоковано - МОЗ - Україна - dt.ua

Із університету Богомольця зникли важливі документи, роботу закладу заблоковано - МОЗ

26 вересня, 2018, 16:09 Роздрукувати

Водночас на своїх робочих місцях відсутні близько 80 працівників ректорату.  

© Wikimedia commons

В Міністерстві охорони здоров'я заявили про блокування роботи Національного університету ім. О.О. Богомольця, з якого зникли необхідні для нормального функціонування університету документи, що поставило під загрозу здійснення будь-яких платежів, включаючи зарплати, стипендії та комунальні виплати. Загалом зараз практично зупинена фактично уся фінансова діяльність навчального закладу.

"У найбільшому медичному університеті України продовжує роботу комісія, що перевіряє фінансово-господарську діяльність… Однак її роботі активно перешкоджають прихильники екс-керівництва закладу на чолі із Катериною Амосовою, яка, нагадаємо, досі не має права здійснювати повноваження ректорки через відсутність відповідного наказу МОЗ України про поновлення трудових відносин із нею", - йдеться в повідомленні відомства.

Комісія виявила, що у приміщенні ректорату НМУ відсутні документи, які регулюють роботу закладу. Мова йде про оригінал Статуту університету, оригінал та копії ліцензій на провадження освітньої діяльності, оригінал та копії сертифікатів на акредитацію, правила внутрішнього трудового розпорядку, документація стосовно захисту персональних даних працівників університету, накази про призначення, звільнення, переведення та відпустки, накази про встановлення надбавок та премій співробітникам, бюджетні запити та розрахунки до бюджетних коштів, річний план закупівель, протоколи засідань тендерного комітету - загалом відсутні більше трьох десятків ключових документів.

"Наразі їх місцезнаходження невідоме. Однак відсутність цієї документації фактично унеможливлює функціонування університету, господарську діяльність, у тому числі освітню. В. о. ректора Олександр Науменко звернувся із заявами про злочин до Національної поліції України щодо зникнення документів", - зазначають в МОЗ.

Також на робочих місцях відсутні більше 80 працівників ректорату, у тому числі - співробітники бухгалтерії, юридичного та планово-фінансового відділів, канцелярії та інших структурних підрозділів університету.

"До МОЗ України надходять численні повідомлення від викладачів та студентів про те, що потрібні для роботи комісії документи зникають за прямими вказівками Катерини Амосової та її прибічників - Володимира Мішалова, Олександра Никитюка та Ярослава Цехмістера", - додали в міністерстві та повідомили про погрози та залякування тих працівників навчального закладу, які співпрацюють з міністерською комісією.

На разі МОЗ України звернулося до Держказнайчейства із необхідними роз'ясненнями, а також попередило відомство про можливе незаконне розпорядження коштами платників податків.

Читайте також: Суд вчергове поновив Амосову на посаді ректора НМУ ім. Богомольця

Нагадаємо, 20 вересня Печерський районний суд Києва задовольнив позов екс-ректора Національного медичного університету ім. А. Богомольця Катерини Амосової щодо незаконності та скасування наказу Міністерства охорони здоров'я України про її звільнення. Згідно з текстом рішення, воно вступає в дію з моменту закінчення строку подання апеляційної скарги (протягом 30 днів).

Як повідомлялося, 20 лютого виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун підписала наказ про відсторонення від посади ректора НМУ ім. Богомольця Катерини Амосової.

У міністерстві пояснили це рішення зривом призначеного на 20 лютого іспиту "Крок-1. Стоматологія" через конфлікт між університетом та Центром тестування при МОЗ. Амосова стверджує, що рішення про її відсторонення "є зведенням рахунків", оскільки вона відмовилася вирішити господарське питання про укладення договору та перерахування коштів Центру тестування за ліцензування на 1,5 млн гривень за закритою договірною процедурою.

У березні та квітні суд двічі поновлював Амосову на посаді, а МОЗ – знову її звільняв. Детальніше про проблеми в Національному медичному університеті читайте у матеріалі Оксани Онищенко "Скуті одним ланцюгом" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №24, 22 червня-25 червня Архів номерів | Зміст номеру < >