Інститут нацпам'яті Польщі шукає свідків "геноциду з боку ОУН-УПА"

Поділитися
Інститут нацпам'яті Польщі шукає свідків "геноциду з боку ОУН-УПА" У Польщі згадують про "злочини українських націоналістів", але "забувають" про діяльність Армії Крайової © Польське радіо
У Польщі вчергове згадали про Волинську трагедію.

Інститут національної пам'яті Польщі оголосив розшук потерпілих і свідків "злочинів ОУН-УПА, скоюваних у 1939-1945 роках". Відповідне оголошення міститься на сайті посольства Польщі у Києві.

"Комісія з розслідування злочинів проти польського народу (КРЗпПН) відділення у Любліні розшукує потерпілих осіб і свідків злочинів геноциду, скоюваних в період 1939-1945 рр. членами ОУН-УПА та іншими особами-співучасниками проти населення польської національності, що проживало у Волинському воєводстві", - йдеться в оголошенні.

За версією комісії, мова йде про вбивства, кількадесятьох тисяч чоловіків, жінок і дітей польської національності, фізичні та психологічні знущання, викрадення майна і застосування репресій та нелюдських вчинків, що створювали загрозу біологічного винищення або змушувало залишати свої оселі, та інші форми порушення прав людини.

"Ми звертаємося до потерпілих осіб, членів їхніх родин, свідків та усіх тих, хто володіє інформацією на тему злочинів, в тому числі до тих, хто має фотографії закатованих, списки жертв або іншу документацію, що може бути придатною у розслідуванні, із закликом налагодити контакт з вказаною Комісією", - резюмується в оголошенні.

Зазначимо, найбільш резонансною подією польсько-українського протистояння у Другій світовій війні була Волинська трагедія (або, як кажуть поляки, Волинська різанина) - обопільні етнічні чистки, які вчинили Українська повстанська армія (УПА) та польська Армія Крайова (АК) за участю польських батальйонів шуцманшафта і радянських партизанів.

22 липня 2016 року Сейм Польщі слідом за Сенатом встановив 11 липня днем "пам'яті жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої у 1939-1945 рр.".

У відповідь на рішення Сенату та постанову Сейму Польщі, 8 вересня Верховна Рада ухвалила постанову, в якій засудила "односторонні дії Сенату і Сейму Республіки Польща, спрямовані на перегляд результатів співпраці, які були досягнуті під час конструктивного українсько-польського діалогу за останні десятиліття".

Експредставник України в безпековій підгрупі Тристоронньої контактної групи (ТКГ) Євген Марчук наголошував на тому, що складнощі України у відносинах з Угорщиною та Польщею є наслідком діяльності російських спецслужб.

Своєю чергою радник голови МЗС Польщі Пшемислав Журавський вель Граєвський вважає, що над скандальною поправкою польського закону про ІНП щодо "злочинів українських націоналістів" могла попрацювати "рука Москви". Адже вона містить низку кричущих історичних та правових недоліків.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Шевченка "Польська війна з історією" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі