Іноземним журналістам заборонили відвідувати Крим - МЗС

Поділитися
Іноземним журналістам заборонили відвідувати Крим - МЗС
З приводу заборони іноземним журналістам відвідувати анексований півострів точилися "гарячі дебати".

Іноземним журналістам узв'язку з воєнним станом в Україні офіційно заборонили в'їжджати на окупований Росією Кримський півострів. Про це з посиланням на Міністерство закордонних справ України повідомила "Радіо Свобода".

В українському зовнішньополітичному відомству зазначили, з цього питання були "гарячі дебати". При цьому українські журналісти мають право відвідувати анексований Крим.

Зазначено, що московська кореспондентка шведської газети Dagens Nyheter та фінської Hufvudstadsbladet у п'ятницю, 30 листопада, заявила про те, що їй не дозволили перетнути адміністративний кордон України із Кримом.

Напередодні Державна прикордонна служба України у зв'язку із введенням воєнного стану заборонила іноземцям в'їзд до Криму.

Нагадаємо, рішення про введення воєнного стану в Україні ухвалили після того як в Керченські протоці російські прикордонники обстріляли українські кораблі, а потім захопили їх разом із екіпажами. Воєнний стан почав діяти 28 листопада.

Відповідним документом передбачено, що воєнний стан вводиться на 30 діб, до 26 грудня, у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.

У законі також міститься норма про те, що в період воєнного стану часткова мобілізація оголошується президентом у строки та в обсягах згідно з погрозами національної безпеки і оборони України.

Воєнний стан діє до 14:00 26 грудня 2018 року.

Як заявив раніше президент Петро Порошенко, причиною введення воєнного стану є загроза повномасштабного російського вторгнення, що підтверджується збільшенням російського військового контингенту на кордоні з Україною.

Президент запевнив, що права громадян будуть обмежені лише у разі російського вторгнення. Він також виключив перенесення президентських виборів через воєнний стан. Однак в указі є пункт про обмеження конституційних прав і свобод громадянина, передбачених дванадцятьма статтями Конституції України: 30-34, 38, 39, 41-44, 53.

Читайте детальніше у статті DT.UA про те, як вплине воєнний стан на роботу держорганів і організацій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі