Іноземцям хочуть спростити процес усиновлення дітей з України - Україна - dt.ua

Іноземцям хочуть спростити процес усиновлення дітей з України

16 січня, 2013, 08:17 Роздрукувати

У Раду внесено проект про ратифікацію Україною Конвенції про захист дітей. Супротивники кажуть: "це відкриє шлюзи для торгівлі сиротами".

© Aндрій Товстиженко, ZN.UA

Віктор Янукович запропонував змінити правила усиновлення українських дітей іноземцями. Він вніс у Верховну Раду законопроект про ратифікацію Україною Конвенції про захист дітей і співпрацю з питань міжнародного усиновлення.

У разі прийняття документа буде чітко регламентована процедура усиновлення та відстеження долі дитини за кордоном. Проте супротивники ратифікації заявляють, що конвенція дозволить безперешкодно займатися торгівлею дітьми-сиротами, пише "Коммерсант-Украина".

Варто відзначити, що законопроект був поданий незабаром після того, як Росія прийняла так званий "закон Діми Яковлєва", що забороняє громадянам США усиновляти російських дітей.

Конвенція, учасниками якої зараз є 89 держав, була прийнята 29 травня 1993 року в Гаазі. Вона визначає вимоги до міждержавного усиновлення, повноваження центральних органів влади та акредитованих установ у цій сфері, а також покладає на приймаючу державу зобов'язання всебічно охороняти права дитини і надавати за запитом країни, де народилася дитина, всю інформацію про її долю.

У разі ратифікації конвенції будуть внесені зміни у чинне законодавство - їх Віктор Янукович запропонував окремим законопроектом - зокрема, у Сімейний кодекс.

Пропонується визначити перелік організацій, які можуть займатися питаннями усиновлення та передачі дітей під опіку іноземців. Це виключно установи влади - органи опіки, служби у справах дітей, Мінсоцполітики або консульські представництва України за кордоном.

Збирати документи і представляти інтереси іноземних усиновителів без додаткової плати зможуть організації з держав-учасниць конвенції, а також із країн, з якими раніше були підписані договори про міждержавне усиновлення.

Порядок видачі дозволів на таку діяльність іноземним агентствам повинен розробити Кабінет міністрів. Серед іноземців першочергове право на усиновлення отримають громадяни країн-членів конвенції, держав, з якими раніше були підписані відповідні угоди, а також родичі самих дітей.

У тексті законопроекту також прописані окремі пропозиції української сторони до тексту конвенції, які повинні бути схвалені її членами.

Зокрема, Україна пропонує дозволити виїзд дитини за кордон тільки після набрання чинності судовим рішенням про усиновлення і давати дозвіл на діяльність іноземного агента на своїй території тільки в тому випадку, якщо він буде відслідковувати долю усиновленої дитини.

Слід зазначити, що найбільше українських дітей всиновлюють громадяни США, Італії, Іспанії, Франції та Ізраїлю.

Ініціативу президента підтримують не всі. Колишній омбудсмен Ніна Карпачова наполягає, що ратифікація конвенції "відкриє повні шлюзи для торгівлі українськими дітьми": "Парламент тричі відхиляв ратифікацію Гаазької конвенції, оскільки вона не відповідає інтересам українських дітей-сиріт".

При цьому Карпачова зазначила, що цей законопроект не випадково з'явився в Україні після заборони на всиновлення дітей у Росії - вона поширюється на громадян США.

"Як тільки одна з країн перекриває кисень, відразу ж посилюється тиск на політичний істеблішмент інших країн. Посередницькі структури отримують за це гроші, і це є завуальованою торгівлею дітьми-сиротами", - заявила екс-омбудсмен. !zn

Читайте також:

В Україні планують продовжити терміни подачі заяв на усиновлення дітей

ЮНІСЕФ розкритикував заборону Росії на усиновлення дітей іноземцями

Держдума Росії прийняла відповідь на "закон Магнітського"​​, розширивши санкції на всі країни

Більшість українців позитивно ставляться до усиновлення дітей-сиріт

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >