Human Rights Watch констатувала невтішну ситуацію з правами людини в Україні

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Правозахисники сподіваються, що головування України в ОБСЄ в 2013 році змусить українську владу покращити ситуацію з правами людини.

Становище з правами людини в Україні протягом 2012 року залишалося невтішним. Про це йдеться в доповіді міжнародної правозахисної організації HumanRights Watch.

Перше, на що звертає увагу Human Rights Watch, це насильство, включаючи побиття і погрози, проти опозиційних кандидатів у депутати і їхніх соратників напередодні жовтневих виборів у Верховну Раду. Крім цього, були повідомлення про адміністративний тиск на бюджетників і студентів, щоб вони голосували за Партію регіонів.

HumanRights Watch також звертає увагу на те, що Юлія Тимошенко, яка утримується за ґратами, заявила про побиття і відсутність належної медичної допомоги.

Україна продовжує висилати шукачів притулку навіть у тих випадках, коли представники ООН попереджають, що ці люди можуть зазнати тортур у себе на батьківщині. Одну таку людину в серпні видворили в Росію, іншу у вересні - в Узбекистан.

Рік тому 58 сомалійців оголосили голодування в таборі для мігрантів на Волині, протестуючи проти тяганини з отриманням притулку. Як говориться у звіті, міліція розігнала протест за допомогою сльозогінного газу і палиць, а деякі з учасників акції незабаром отримали притулок.

Автори звіту також звертають увагу на те, що незважаючи на реформи 2011 року, деякі українські міграційні норми порушують міжнародні стандарти, зокрема, це стосується короткого часу для апеляції.

Окрім цього, Human Rights Watch звертає увагу на проблеми сексуальних меншин в Україні. Коли представники ЛГБТ-спільноти влітку протестували через законопроекти проти так званої "пропаганди" гомосексуалізму, на них напали неонацисти і націоналісти, а київська міліція тільки спостерігала за конфліктом. Ці законопроекти, як дискримінаційні, також розкритикували ООН, ЄС і США.

Один з авторів доповіді Human Rights Watch Юлія Горбунова в інтерв'ю "Радіо Свобода" відзначила нинішню роль України в ОБСЄ, яка може виправити ситуацію.

"Як голови ОБСЄ в 2013 році в України особливий обов'язок втілювати цінності організації, включаючи дотримання верховенства права і відсутність дискримінації. Ми також сподіваємося, що інші держави ОБСЄ доб'ються, щоб Україна дотримувалася своїх зобов'язань", - зазначила правозахисниця. !zn

Читайте також:

Правозахисники зібрали докази тортур і вбивств у Сирії

Закон про гомосексуалізм суперечить зобов'язанням України щодо захисту прав людини

Міжнародні правозахисники спростували офіційну версію загибелі Каддафі і опублікували шокуюче ВІДЕО

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі