Хуг назвав причини зривів "хлібного перемир'я" в Донбасі

Поділитися
Хуг назвав причини зривів "хлібного перемир'я" в Донбасі Після нетривалого зниження кількість обстрілів в Донбасі знову зросла, наголошує Хуг
Зокрема, "відсутність довіри" між сторонами.

Перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ Олександр Хуг назвав причини порушення "хлібного перемир'я" в Донбасі. В ефірі "Громадського радіо" він наголосив на тому, що першопричини насильства на сході України не усунені, що своєю чергою провокує зриви режиму припинення вогню.

"Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні дійсно зафіксувала зниження кількості порушень режиму припинення вогню після того, як було оголошено про підтвердження дотримання цього режиму, яке набуло чинності 1 липня. Спочатку ми зафіксували, що кількість порушень спала до двозначних чисел, але за останню добу вже відзначили збільшення, кількість порушень сягає тризначних чисел", - розповів Хуг.

За його словами, зменшення кількості обстрілів лише тимчасово полегшує ситуацію для мирних мешканців, які опинились у зоні бойових дій.

"Це лише тимчасове полегшення для цивільного населення, на плечі якого випав найтяжчий тягар насильства, яке ми досі фіксуємо. Першопричини насильства не усунені А першопричинами цього є близьке розташування позицій Збройних сил і збройних формувань, а також розміщення важкого озброєння", - додає перший заступник голови Місії.

Він також наголосив на важливості скористатися затишшям у зоні операції Об'єднаних сил в Донбасі та відвести від лінії зіткнення важке озброєння.

"Зброя, міномети, танки, артилерія самі по собі не стріляють. Цю зброю застосовують солдати, яким віддають накази. Статистика останніх днів продемонструвала, що якщо віддають накази не стріляти, то ці накази переважно виконують. Що потрібно в цей період затишшя? Те, щоб скористались нагодою і віддали інші накази. Наприклад, наказ для розведення сил і засобів в тих місцях, де позиції надто близько одна до одної. Наказ про відведення важкого озброєння", - зазначає Олександр Хуг.

Заступник голови СММ ОБСЄ нагадав про те, що розведення сил і засобів вже було узгоджене в Мінську, тож треба імплементувати вже досягнуті домовленості, замість узгодження нових.

"Для цього має бути воля, правильний посил і комунікація. Ці заходи мають виконуватись за принципом дзеркальностей. Одна із причин, чому вирують ці події, – відсутність довіри. Для того, щоб сприяти розбудові довіри, не потрібно розміщувати важке озброєння по лінії зіткнення. Всі підписанти зобов'язались виконувати узгоджені заходи, які покликані припинити насильство. Мінський майданчик є платформою, де можна обговорювати дзеркальні заходи", - вважає він.

Нагадаємо, 27 червня учасники Тристоронньої контактної групи погодили безстрокове припинення вогню в Донбасі з неділі, 1 липня. "Хлібне перемир'я" стало 15-м з початку війни на сході України. Усі перемир'я, які передували йому, систематично порушувалися бойовиками. Чергове бойовики порушили у перший же день.

30 квітня, президент Петро Порошенко оголосив про офіційне завершення антитерористичної операції на сході України та початок Операції об'єднаних сил. 16 березня президент призначив генерал-лейтенанта Сергія Наєва командувачем Об'єднаних сил.

Детальніше про перспективи деокупації/реінтеграції Донбасу читайте в матеріалі Олександра Пунтуса "Воювати по-новому" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі