Християни східного обряду відзначають Введення у храм Пресвятої Богородиці

Поділитися
Християни східного обряду відзначають Введення у храм Пресвятої Богородиці Введення у храм Пресвятої Богородиці відзначають 4 грудня © telegraf.com.ua
Свято є одним з найбільш шанованих у християн.

Щорічно 4 грудня, християни східного обряду відзначають свято Введення у храм Пресвятої Богородиці. Це одне з найбільш шанованих свят, присвячене Діві Марії.

Введення у храм Пресвятої Богородиці – двунадесятне свято, тобто, одне з найбільш важливих для християн і церкви.

Історія свята

Згідно з Писанням, батьки Діви Марії Іоаким та Анна довго жили без дітей і молили про них Господа. Бог почув їхні молитви, але дав їм дитя в обмін на обіцянку, що вони віддадуть доньку на службу Господу в храм.

Коли Діві Марії виповнилося три роки, її батьки виконали свою обіцянку і віддали дівчинку в руки святому отцеві Захарії. Це і вважається моментом введення в храм Марії, яка в подальшому стала матір'ю Ісуса Христа. Цю подію згадують під час служби в храмі 4 грудня.

Традиції Введення у храм Пресвятої Богородиці

У цей день треба сходити в храм і помолитися. Якщо не виходить відвідати церкву, можна прочитати молитви, адресовані Діві Марії, вдома. Рекомендується також в цей день пом'янути покійних.

У цей день було прийнято також кататися на санях. За традицією, першими каталися молодята, а слідом за ними відправлявся "поїзд родичів", які прославляли сімейну пару.

У цей день незаміжні дівчата ворожили на судженого, проводячи ритуали, щоб побачити уві сні його або місце, куди вони потраплять після весілля.

Господині в день свята посипали корів лляними насінням, мастили вим'я маслом і годували худобу киселем. Такий обряд допомагав збільшити надої і захищав худобу від хвороб.

На свято прийнято ходити в гості. Вважалося, що якщо першим до хати увійде чоловік - рік буде вдалим, якщо жінка - бути біді.

Що не можна робити в день Введення в храм Пресвятої Богородиці

У цей день не можна займатися важкою роботою, а також прати, прибирати і шити.

Оскільки свято припадає на період Різдвяного посту, не можна також готувати страви з м'яса, яєць і молока. Дозволяється їсти рибні продукти і випити трохи вина.

Забороняється укладати церковний шлюб.

У це свято не можна також відмовляти в милостині тому, хто потребує.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі