Холодницький звинуватив Луценка в розвалі справи харківського судді-корупціонера

Поділитися
Холодницький звинуватив Луценка в розвалі справи харківського судді-корупціонера Назар Холодницький приписав Луценку "пшонковські" методи здійснення правосуддя © 112 Україна
Голова САП заявив, що не очікував "удару в спину" від генпрокурора.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко саботує процес притягнення до кримінальної відповідальності судді одного з райсудів Харкова, обгрунтовано підозрюваного в корупції, заявив заступник генпрокурора, голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

За його словами, одіозного суддю, який фактично є "кишеньковим" суддею сумно відомого мера Харкова Геннадія Кернеса, не можуть притягнути до відповідальності за хабарництво через дивну позицію ГПУ, яка раніше закрила справу про отримання ним хабара.

Як підкреслює Холодницький, вивчивши матеріали по вказаній справі, у САП дійшли до висновку, що в матеріалах присутні неспростовні докази, які розкривають суддю в неодноразовому систематичному вимагання хабарів з використанням свого службового становища.

"Досить знаковим є той факт, що у місті Харкові цього суддю називають "Серьожа-четвертак", оскільки вирішення питань з останнім вартує від 20 до 30 відсотків від суми позову чи рішення", – заявив він в Facebook, навівши як приклад витримку з протоколу по даній справі, де підозрюваний просить у співрозмовника підвищити ціну "вирішення" судового питання з 10 до 25 відсотків.

Читайте також: Генпрокуратура розслідуватиме дії НАБУ та судді Солом'янського райсуду Києва

За словами глави САП, замість того, щоб притягнути до відповідальності суддю і тих прокурорів, які покривали його, генпрокурор фактично приєднався до злочинців, ставши на захист "пшонковских методів розслідування", заснованих на кумівстві.

Холодницький, зокрема, вказав, що 29 липня Луценко скасував його постанову, як заступника генпрокурора, про скасування постанови про закриття кримінального провадження за вказаним провадженням.

"Особливе занепокоєння і стурбованість викликає той факт, що у своїй постанові про скасування постанови про скасування постанови про закриття кримінального провадження, що взагалі є новелою кримінального процесу Генеральний прокурор України зазначає, що він, начебто, розглянув 29.07.2016 матеріали кримінального провадження, яке фактично з Генеральної прокуратури України більше місця назад було передано детективам НАБ України.", – зазначає глава САП.

За словами Холодницького, він відчуває смуток і жаль з приводу позиції Луценка, який повинен був стати взірцем у боротьбі з корупцією.

"Приступаючи до виконання обов'язків Заступника Генерального прокурора України – керівника САП, я розумів, що у мене тепер немає друзів, але чекати удару в спину від Генпрокурора України, який повинен був бути взірцем у боротьбі з корупційною гідрою, я категорично не міг", – резюмував він.

Примітно, що позицію Холодницкого практично відразу підтримали в НАБУ. У відомстві заявили, що інцидент з суддею і здійснені 5 серпня обшуки ГПУ в офісі бюро – це "ланки одного ланцюга".

"Приклад із саботажем розслідування по відношенню до одіозного судді з Харкова з боку Генерального прокурора, який наводить Назар Холодницький, сьогоднішній обшук, влаштований Генеральною прокуратурою в НАБУ – це ланки одного ланцюжка. Це - ознаки шаленого спротиву агонізуючої корумпованої системи, яка намагається за будь-якої ціни заблокувати роботу новостворених антикорупційних органів", – наголошується в повідомленні прес-служби установи.

Нагадаємо, 5 серпня слідчо-оперативна група Генеральної прокуратури України приїхала до Національного антикорупційного бюро з метою проведення обшуків. Як повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган, в ході обшуку ГПУ провела виїлучення документів у справі про незаконне прослуховування фізичної особи.

Голова НАБУ Артем Ситник повідомив, що обшук проходив за фактом нібито незаконного прослуховування фігурантів у "справі цукрового прокурора" Олександра Колесника. За його словами, дане виробництво ГПУ почала у квітні 2016 року, як раз в той момент, коли в публічній площині почалися дискусії щодо того, щоб НАБУ змогло самостійно знімати інформацію з каналів зв'язку.

"Це виробництво спочатку незаконно зареєстровано, тому що ми самі не знімаємо інформацію, ми це робимо через СБУ", - заявив він.

На думку голови НАБУ, справжньою метою відкриття данного провадження є зрив голосування в Раді за законопроект, що дозволить НАБУ самостійно вести прослуховування посадовців.

Ситник також запевнив, що НАБУ передав співробітникам ГПУ документи, які вказують, що ті обставини, на які вони посилаються, не відповідають дійсності.

У свою чергу генеральний прокурор Юрій Луценко на спеціальному брифінгу заявив, що НАБУ прослуховувало не співробітника ГПУ, а "звичайного громадянина". За його словами, заявку на прослуховування подавали детективи бюро через СБУ. І для ГПУ зараз "важливо зрозуміти, чи знали детективи НАБУ про те, що прослуховують не причетний до кримінальної справи телефон".

Луценко також повідомив, що перед тим, як відправити слідчих в будівлю НАБУ, він подзвонив Ситнику і попередив його про це. При цьому генпрокурор закликав суспільство і політиків не радикалізувати ситуацію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі