Харківська міськрада за схемою роздає "найкращим людям міста" сотні гектарів міської землі

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Харківська міськрада за схемою роздає "найкращим людям міста" сотні гектарів міської землі Оціночна вартість розданої землі - 4,3 млрд грн © Офіційний сайт Харківської міської ради
З 2008 року нібито "житлово-будівельним кооперативам" було роздано 900 га землі.

У Харкові з 2008 р., грунтуючись на спотвореному ще радянському законодавстві про житлово-будівельні кооперативи, за рішенням депутатських рад було роздано 900 га міської землі, оціночна вартість - 4,3 млрд грн.

Про це йдеться в статті Олексія Шалайського для DT.UA.

"Безумовно, найпопулярніша схема вилучення народної власності - це рішення депутатських рад. Воно й зрозуміло: при колективній відповідальності максимум, чим загрожує незаконне рішення, - це скасування його через суд. Аналізуючи документи сесій, доходиш висновку: депутати можуть проголосувати за що завгодно, попри інтерес правоохоронних органів і ремствування натовпу. Яскравий приклад - Харків", - йдеться в статті.

Як зазначає Шалайський, в цьому місті кілька років тому вигадали схему роздачі землі "кращим людям міста", суть якої в тому, що за законами ще УРСР житлово-будівельні кооперативи мають право отримувати безкоштовні наділи.

Читайте також: Мінкульт може зобов'язати орендарів сільської землі вкладати гроші в об'єкти культурної сфери

"Фішка Харкова полягає в тому, що місцеві кооперативи - це не сотні харків'ян, які знемагають у квартирній черзі (як передбачав радянський закон), а буквально кілька маловідомих людей. Тому головне призначення кооперативу не побудувати будинок, а заробити грошей: після отримання землі відразу перекинути її на потрібних товаришів. У списку кінцевих одержувачів - уся еліта міста, навіть Михайло Добкін побудував собі будинок саме на такій ділянці. Так би мовити, не вважав за ганебне", - йдеться в статті.

Як пише Шалайський, з 2008 р. таким чином було роздано 900 га міської землі, оціночна вартість - 4,3 млрд грн.

"Але більше вражає навіть не сума, а те, що схема живе й донині. Після Майдану-2014 місцева прокуратура було похопилася і подала цілий букет позовів про визнання таких земельних рішень незаконними. Річ у тому, що члени кооперативу згідно з тим самим законом від УРСР мали б стояти в черзі, бути молодшими за 30 років, ну й квартир вони повинні побудувати рівно стільки, скільки є членів ЖБК. Деякі суди вдалося виграти, проте лише деякі. У загальній масі зберігся статус-кво: "народу - народна влада, народній владі - земля". Та найдивніше те, що навіть після всіх потуг прокуратури Харківська міськрада продовжила переможну роздачу. Востаннє акція відбулася в грудні 2015-го: три ЖБК отримали понад 35 га", - йдеться в статті.

Нагадаємо, раніше депутат Верховної Ради від "Самопомочі" Роман Семенуха звернувся до нового генерального прокурора Юрія Луценка з вимогою розслідувати протиправну діяльність мера Харкова Геннадія Кернеса.

За його словами, "оговтавшись від переляку після перемоги Революції Гідності, поразки "русской весны" в Харкові та втечі своїх партнерів-терористів з "Оплоту", Геннадій Кернес продовжує "рулить" і "решать", як звик за часів Януковича".

Детальніше про корупційні схеми роздачі землі в українських регіонах читайте у статті Олексія Шалайського "Корупція в регіонах. Дракон з посмішкою котика" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі