Хабарі за адміністративні послуги дають 12% українців - Україна - dt.ua

Хабарі за адміністративні послуги дають 12% українців

24 грудня, 2015, 14:23 Роздрукувати

Українці дають хабарі, бо так простіше і легше вирішити проблеми. Вважають "це вже норма нашого життя" 20% респондентів.

Хабарі більшою мірою мають «ініціативний» характер. Люди самі пропонують © sbu.gov.ua

Давати хабарі протягом останніх 12 місяців (зокрема гроші, надання послуг у відповідь, дарунки тощо) задля отримання адміністративних послуг доводилося майже 12% населення України, свідчать данні опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова.

У грудні минулого року хабарі доводилося давати тієї ж кількості громадян (11%).

Частка тих, хто хабарі не давав, становить 70% (2014 році – 71%). Також не змінилась кількість осіб, хто не захотів відповідати на це запитання, – 18%.

Так само, як і у попередніх опитуваннях, хабарі більшою мірою мають "ініціативний" характер. Зокрема, третина населення (34%) вважає, що люди дають хабарі тому, що "так простіше і легше вирішити їхні проблеми", але порівняно з 2014 році поширеність такого пояснення збільшилась на 5%. На другому місці – твердження, що хабарі – "це вже норма нашого життя". Так вважають 20% (ця мотивація знизилася порівняно з 2014 р. майже на 2%). Окрім цього, 18% населення України зазначають, що люди дають хабарі, бо від них їх вимагають.

Головними дієвими засобами у боротьбі з корупцією, в тому числі у сфері адміністративних послуг, населення і далі вважає заходи карального характеру: звільнення хабарника з роботи без права обіймати посади в органах влади (62%), посилення кримінальної відповідальності чиновників за корупцію (51%).

Читайте також: На Київщині податківець і поліцейський попалися на хабарі в 50 тисяч дол.

Опитування проводилося фондом "Демократичні ініціативи" спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 14 по 22 листопада 2015 року серед 2009 респондентів. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.

За даними опитування фонду "Демократичні ініціативи" у березні 2015 року, з випадками корупції у ВНЗ безпосередньо стикалися 34% українських студентів, ще 26% чули про це від інших. Зовсім не стикалися з явищами корупції у своєму ВНЗ 40% студентів.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №31, 24 серпня-30 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >