Гриневич обурилась бажанням експертів викинути з підручників поняття "солов'їна мова"

Поділитися
Гриневич обурилась бажанням експертів викинути з підручників поняття "солов'їна мова" © Прес-служба Кабміну України
Матеріали до антидискримінаційної експертизи підручників відправлять на доопрацювання.

Методичні рекомендації антидискримінаційної експертизи підручників для школярів переглянуть, та при потребі внесуть зміни. Відповідне доручення Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич дала профільному заступнику Міністра та керівнику Інституту модернізації змісту освіти, що відповідальні за друк й експертизу підручників. Вона також прокоментувала приклад з методичних рекомендацій, в якому йшлося про використання епітету "солов'їна мова" до рідної мови та який спричинив дискусію в соціальних мережах.

"Це поняття "солов'їна мова" стосовно української мови треба використовувати, можна і треба. Це вже поетична традиція, що стала частиною нашої культури. І мені здається, що якщо ми говоримо про методичні рекомендації, які були щодо антидискримінаційної експертизи підручників, це якраз її слабкі місця, де приведені цілком недолугі приклади. І саме тому я як міністр дала доручення повернути ці методичні рекомендації для аналізу і доопрацювання", – цитує Гриневич прес-служба Міносвіти.

При цьому вона додала, що антидискримінаційна експертиза не є гендерною, а стосується протидії дискримінації за етнічним походженням, дискримінації за віком, статтю, станом здоров'я тощо.

"Ми виявили в підручниках дуже багато неприпустимих ситуацій. Наприклад, з одного боку, якщо йде мова про людину з інвалідністю чи похилого віку, то завжди показана абсолютно немічна людина. Це абсолютно заперечує тезу про велику роль у суспільстві, яку можуть відігравати і старші люди, і люди з інвалідністю. Більш того, коли ми дивимось, як зображено клас дітей в підручнику, ви не побачите дитини з особливими потребами, а зараз для нас пріоритетом є інклюзивна освіта. Звичайно, це стосується й дискримінації за статями, коли підручники орієнтовані лише на обмеження ролі жінки домогосподарством", – зазначила міністр.

При цьому вона підкреслила, що антидискримінаційна експертиза жодним чином не підриває поняття сімейних цінностей, більш того в міністерстві виступають за їх збереження. При цьому правку до завдання про склад сім'ї вона аргументувала тим, що сьогодні 3 мільйони дітей проживають у неповних сім'ях, а це – майже 40%.

"Деякі з них втратили батька чи матір на фронті, є також ситуація, коли батьки їдуть на заробітки і діти живуть з родичами. Тому мета цієї правки – з більшим розумінням ставитися до індивідуальної ситуації кожної конкретної дитини", - зауважила Гриневич.

Нагадаємо, що експертна рада Міністерства освіти України, яка провела аналіз підручників для першокласників на антидискримінуючі факти рекомендувала не назвати рідну мову солов'їною, адже ця характеристика асоціюється з українською мовою і може ображати інших людей, для яких українська не є рідною.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі