ГПУ та ДБР домовилися про умов передачі справ Майдану

Поділитися
ГПУ та ДБР домовилися про умов передачі справ Майдану До передачі справ Майдану залишається менше місяця
У Держбюро розслідувань створять спецпідрозділ, до якого за спрощеною процедурою зможуть потрапити "слідчі Майдану".

Генеральна прокуратура та Державне бюро розслідувань домовилися про передачу бюро справ Майдану, повідомляє пресслужба ДБР. Рішення прийнято на спільній нараді Руслана Рябошапки, Романа Труби і їх заступників.

У бюро буде створено окремий підрозділ, який працюватиме над розслідуванням злочинів проти учасників Революції Гідності.

"Ця категорія проваджень є важливою і для нас, і для громадян України. Завдання не з простих – не втратити напрацювання за п'ять років, забезпечити подальше ефективне розслідування і показати результат. Створення окремого структурного підрозділу в ДБР – найбільш оптимальний спосіб реалізації цього завдання", - наголосив директор ДБР Роман Труба.

Він також пропонує зарахувати до цього підрозділу "слідчих Майдану" на підставі конкурсу за спрощеною процедурою. Однак для цього парламент має прийняти зміни до закону "Про Державне бюро розслідувань".

Зміни до закону також дозволять збільшити кількість слідчих, які нині вже перевантажені.

"Провадження, які не завершені Генеральною прокуратурою України, будуть передані, у тому числі, в ДБР... Вже сьогодні на одного слідчого приходиться по 100 проваджень. Змінами до закону прибирається гранична чисельність працівників, за рахунок чого ми зможемо посилити слідчі та оперативні підрозділи",- підкреслив він.

З 1 листопада почне працювати міжвідомча інвентаризаційна комісія, яка готуватиме провадження до передачі та слідкуватиме за тим, щоб жоден том, а їх будуть тисячі, не зник при передачі з ГПУ до ДБР.

Нагадаємо, 20 листопада Генеральна прокуратура України офіційно припиняє досудове розслідування злочинів проти Майдану та має передати незавершені справи до НАБУ та ДБР, які й проводитимуть подальше розслідування. Водночас прокуратура зберігає за собою процесуальні повноваження.

Як повідомляв колишній голова управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, у справах про злочини проти учасників Євромайдану українські суди винесли 48 вироків. При цьому лише дев'ять із них стосуються реального позбавлення волі.

У січні слідство зібрало всі документи, необхідні для оголошення підозри причетним до розстрілів людей у Києві під час Революції Гідності 2014 року. За словами ексгенерального прокурора України Юрія Луценка, підозрювані знищили більшу частину документів.

У грудні минулого року Юрій Луценко анонсував завершення на початку 2019 року чотирирічного розслідування розстрілів на Майдані, результати якого будуть представлені громадськості.

Нині у справах про злочини проти Євромайдану повідомлено про підозру понад 440 особам, обвинувальні акти щодо 288 скеровані до суду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі