ГПУ розслідує одне провадження щодо "Укроборонпрому"

Поділитися
ГПУ розслідує одне провадження щодо "Укроборонпрому" У ГПУ заперечують інформацію про хабарі для закриття справ з боку відомства © e.kryzhanivsky / Depositphotos
У Генеральній прокуратурі заявили, що розслідують шахрайство та несплату податків у цій справі.

У Генеральній прокуратурі України розслідується лише одне кримінальне провадження, пов'язане з державним концерном "Укроборонпром". Як повідомив сьогодні на своїй сторінці у Facebook спікер Генпрокуратури Андрій Лисенко, у цьому провадженні немає корупційної складової.

"… закон дає можливість прокуратурі розслідувати некорупційні злочини. Відповідно, було два напрямки розслідування. Перший - шахрайство. Цей епізод в суді з 2018 року. На лаві підсудних перебуває, зокрема, і співробітник СБУ, який згадується в розмовах із фігурантом розслідування – [Андрієм] Рогозою. Другий - по несплаті податків. Оголошена підозра, стягнута чимала сума недоїмки до держбюджету", - написав Лисенко.

Він також стверджує, що розмови про хабарі для закриття чи затягування справи з боку Генпрокуратури "не відповідають дійсності". Спікер відомства ще додав, що розкрадання чи корупційні дії посадовців "Укроборонпрому" є виключної підслідністю Національного антикорупційного бюро.

За словами Лисенка, зараз з використанням детектора брехні перевіряють співробітників відомства щодо можливого "зливу" матеріалів цього провадження.

У заключній частині журналістського розслідування Лесі Іванової (Bihus.Info) повідомляється про те, що правоохоронним органам було відомо про махінації із закупівлями підприємств "Укрооборонпрому" у компаній, пов'язаних із сином першого заступника секретаря РНБО Ігорем Гладковським і його бізнес-партнерами Віталієм Жуковим та Андрієм Рогозою. Протягом декількох років Жуков і Рогоза платили правоохоронцям хабарі за те, щоб розслідування "спускали на гальмах".

"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово публікувало матеріали про корупцію та масштабні зловживання в оборонному секторі. Докладніше читайте у матеріалі "Злочинні схеми в оборонпромі: чому розслідування Bihus.Info не може бути фейковим" та статті Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі