ГПУ отримала доступ до телефонів трьох осіб у справі про ймовірне розголошенні матеріалів НАБУ

Поділитися
ГПУ отримала доступ до телефонів трьох осіб у справі про ймовірне розголошенні матеріалів НАБУ Седлецька і Бердинських підтвердили факт зустрічі з Ситником. Тепер їх телефони перевірить ГПУ
Суд надав слідству доступ до інформації про розмови і геолокацію телефонів журналісток Седлецької та Бердинських, а також ще однієї "непублічної особи".

Генеральна прокуратура отримала доступ до даних про телефонні розмови, SMS-листуванні та геолокації мобільних пристроїв главреда "Схем" Наталії Седлецької, журналістки видання "Новое время" Христини Бердинських і ще однієї людини, повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

"Щодо трьох осіб є постанова, аналогічна тій, яке отримала Наталія Седлецька", - розповіла Сарган у коментарі "Українській правді" у середу, 5 серпня.

Вона уточниала, що слідство встановило участь у зустрічі з директором НАБУ Артемом Сытникмом, під час якої він міг розголосити матеріали кримінальної справи про незаконне збагачення екс-прокурора сил АТО Костянтина Кулика, тільки двох журналісток – Седлецької та Бердинських. Крім них, на зустрічі бул присутня ще одна людина, яка, за словами прес-секретаря генпрокурора, не є публічною особою. Її імені вона називати не стала.

Сарган зазначила, що обидві журналістки, які є свідками у справі, підтвердили факт зустрічі, але будь-які подробиці повідомляти відмовилися.

"У слідства є ще кілька механізмів отримання цієї інформації. Один з них - через локацію мобільного телефону. Нам потрібна локація. Якщо локація Седлецької, Бердинських, Углави (перший заступник директора НАБУ Гізо Углава, - Ред.) і Ситника і цієї третьої особи перетнеться, тоді вже ми можемо говорити, що, наприклад 20 березня або 13 травня була зустріч", - пояснила прес-секретар генпрокурора.

Нагадаємо, 27 серпня Печерський суд надав слідчому ГПУ доступ до телефонних розмов, матеріалів SMS-листування, речей і документів Наталії Седлецької за період з 19 липня 2016 року по 16 листопада 2017 року.

Редакція "Радіо Свобода", журналісти інших видань, журналістські й антикорупційні організації висловили обурення у зв'язку з діями суду і прокуратури. У США та Євросоюзі висловили стурбованість у зв'язку з ситуацією, що склалася.

Адвокати "Радіо Свобода" готують скарги на суддю В'ячеслава Підпалого і слідчого ГПУ Руслана Ижука.

У ГПУ пояснили, що рішення суду не стосується змісту розмов, і запевнили, що про прослуховування журналістки мови не йде. У свою чергу генпрокурор Юрій Луценко запропонував Седлецькій пояснити причини таких дій ГПУ при особистій зустрічі і без камер. Від виступу в прямому ефірі з цього приводу Луценко відмовився.

Седлецька назвала рішення Печерського суду тиском і втручанням в особисте життя. Журналістка не виключила, що за нею незаконно стежили правоохоронці, і тепер намагатимуться легалізувати раніше отриману інформацію.

Як стверджує ГПУ, доступ до інформації з телефону Седлецької слідчі отримали в рамках справи, яку Генпрокуратура зареєструвала стосовно директора НАБУ Артема Ситника у зв'язку з імовірним розголошенням даних слідства на підставі опублікованого в інтернеті аудіозапису, де людина з голосом, схожим на Ситника, розповідає журналістам деталі розслідування незаконного збагачення екс-прокурора сил АТО Костянтина Кулика.

За день до цього член парламентської фракції "Народного фронту" Антон Геращенко продемонстрував цей запис членам антикорупційного комітету Верховної Ради і закликав ГПУ відкрити кримінальну справу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі