ГПУ оголосила в розшук підозрюваних у справі про банкрутство суднозаводу "Океан"

Поділитися
ГПУ оголосила в розшук підозрюваних у справі про банкрутство суднозаводу "Океан" ГПУ шукає колишніх топ-менеджерів заводу "Океан" © 112 Україна
Майно фігурантів справи заарештували.

Генеральна прокуратура України оголосила в розшук підозрюваних у кримінальній справі про доведення ПАТ "Миколаївський суднобудівний завод" Океан "до банкрутства і нанесенні підприємству збитків в розмірі 1,5 млрд грн. Печерський суд Києва дав дозвіл на затримання підозрюваних, на їх майно накладено арешт, повідомила прес-служба ГПУ.

"На підставі доказів, зібраних в ході досудового розслідування ГПУ в кримінальному провадженні за фактом заволодіння майном і доведення до банкрутства ПАТ НСЗ" Океан ", двом екс-керівникам суднозаводу оголошено підозру в скоєнні злочинів, передбачених ст.219 та ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України (доведення до банкрутства). Ще трьом, - одному з арбітражних керуючих і двом керівникам компаній, причетних до незаконного заволодіння майном суднозаводу, оголошено підозру в скоєнні злочинів, предусмотр нних ч. 5 ст. 191 КК (заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах групою осіб) ", - наголошується в повідомленні.

Як повідомлялося, 25 вересня 2016 року співробітники прокуратури і СБУ провели 23 обшуку в рамках кримінальної справи, порушеної фактами заволодіння невстановленими особами майном ПАТ "Миколаївський суднобудівний завод" Океан "в особливо великих розмірах, доведення вказаного підприємства до банкрутства та інших злочинів.

Обшуки проводилися як на заводі "Океан", так і в різних офісах території Миколаївської, Київської, Дніпропетровської областей.

Також співробітники СБУ проводили обшуки в центральному офісі компанії "Смарт-Холдинг" народного депутата від "Оппозицонного блоку" Вадима Новинського.

Раніше Новинський коментарі DT.UA заперечував свій зв'язок із заводом "Океан", стверджуючи, що ні він, ні підконтрольні йому компанії ніколи не були акціонерами цього підприємства.

Нагадаємо, що, за даними ЗМІ, в 2011-2012 роках оперативне управління заводом "Океан", за угодою з власником, здійснював менеджмент однієї з компаній Вадима Новинського - Smart Maritime Group, суднобудівне підрозділ "Смарт-холдингу". Також нагадаємо, що в жовтні 2011 року Пенсійний фонд України подав позов про визнання заводу банкрутом, оскільки "Океан" заборгував ПФ пенсійні внески.

Господарський суд Миколаївської області 23 червня 2016 року затвердив реєстр кредиторів ПАТ "Миколаївський суднобудівний завод "Океан", згідно з яким пов'язані зі "Смарт-груп" Новинського компанії знаходяться серед кредиторів четвертої черги.

зокрема, у списку ТОВ "Сільгосппідприємство "Нібулон" - 13,5 млн грн, ТОВ "Метінвест-Україна" - 4,9 млн грн, ТОВ "Смарт-груп" - 4,51 млн грн і пов'язані з ним ПАТ "Євпаторійський завод будматеріалів" - 5,3 млн грн, Херсонський і Чорноморський суднобудівні заводи - відповідно 10,25 млн грн і 24,68 млн грн, а також ТОВ Smart Maritime Group - 2,75 млн грн.

"Смарт-холдинг" володіє 23,76% гірничо-металургійної групи "Метінвест", 95% акцій суднобудівного холдингу Smart Maritime Group, 99,97% акцій торгово-фінансової компанії ТОВ "Сантіс". "Смарт" також володіє великими активами в паливно-енергетичній галузі, девелопменті та аграрному секторі.

Основним бенефіціаром "Смарт-холдингу" є народний депутат і православний активіст Вадим Новинський.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі