ГПУ намагається отримати наукове обґрунтування для втручання в діяльність НАБУ – юрист

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
ГПУ намагається отримати наукове обґрунтування для втручання в діяльність НАБУ – юрист Генпрокуратура хоче закріпити свій вплив на інші органи досудового розслідування
У Генпрокуратурі хочуть підвести наукову базу під свої спроби впливати на розслідування корупційних справ.

Звернення керівників Генпрокуратури до наукових юридичних колективів декількох університетів з проханням дати експертну тлумачення з питань відкриття досуденбных розслідувань, підслідності тих або інших справ, а також допустимості добутих слідством доказів, може вказувати на те, що у ГПУ хочуть на експертному рівні обґрунтувати своє право втручатися в діяльність НАБУ.

Про це у своїй статті для DT.UA пише юрист Володимир Сущенко. За його словами, аналіз українського законодавства (Конституції України, Закону "Про прокуратуру" та КПК України) дозволяє зробити висновок про те, що розбіжності в тлумаченнях та невизначеність навколо функцій і повноважень органів ГПУ та НАБУ в сфері досудового розслідування все ще не усунені.

Сущенко допускає, що прокуратура хоче використовувати правову невизначеність, щоб науково обгрунтувати своє право порушувати підслідність НАБУ.

"Звернення керівництва ГПУ до наукових колективів кримінальних процесуалістів деяких університетів з проханням надати науково-експертне доктринальне тлумачення зазначених питань дозволяє висловити припущення, що воно продиктоване бажанням прокуратури науково обґрунтувати випадки її незаконного перешкоджання та втручання в діяльність НАБУ, а в подальшому й інших органів досудового слідства. Крім того, гадаю, що прокуратура намагається сформулювати наукове обґрунтування для своєї правової позиції під час надання суду доказової інформації, що була зібрана прокурорами та її слідчим апаратом (який частково ще працює) з порушенням приписів чинного КПК", – вказує він.

На думку юриста справжньою метою керівників ГПУ є збереження за собою можливості чинити вплив та тиск на розслідування злочинів, насамперед – корупційних.

Нагадаємо, 28 вересня генпрокурор Юрій Луценко запропонував надати главі ГПУ право вирішувати, які справи буде розслідувати НАБУ, а які – інші правоохоронні органи.

Раніше глава Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що Генпрокуратура готується до проштовхування у Верховну Раду законопроекту №5097, який усуне обмеження для генпрокурора одноосібно визначати підслідність кримінальних справах НАБУ-ГПУ.

"Зараз суперечку про підслідність у кримінальному провадженні, яке може ставитися до підслідності НАБУ, вирішує генпрокурор та його заступник (антикорупційний - ред.). Законопроект №5097 забере можливість у Назара Холодницкого (голова САП - ред.) визначати підслідність по таких справах і дозволить це робити генпрокурору одноосібно", – зазначив він.

Шабунін при цьому уточнив, що обмеження торкнеться не тільки САП-НАБУ, але і МВС з СБУ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі