Кібербезпека - Горбулін: Україна може завдати асиметричного удару по Росії в кіберпросторі - Україна - dt.ua

Україна може завдати "асиметричного" удару по Росії в кіберпросторі - Горбулін

21 лютого, 2015, 07:30 Роздрукувати

Наступ на "віртуальному" фронті може мати реальні наслідки.

Війна в кіберпросторі вже йде

Україна повинна розвивати сили для боротьби з Росією в кіберпросторі, вважає Володимир Горбулін, радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень при президентові України, академік НАН України.

У своїй статті на ZN.UA він зазначає, що в ситуації, коли Україна виявилася слабшою за свого супротивника в плані традиційних озброєнь, вона повинна шукати "асиметричні відповіді, спрямовані на виснаження супротивника".

"(...) Вже сьогодні у нас є приклади використання агресором кіберпростору в деструктивних цілях проти України. Поки що це обмежується кібершпіонськими акціями або DDos-атаками. Однак чи є впевненість у тому, що кібератаки не стануть більш серйозними і не будуть спрямовані на об'єкти критичної інфраструктури, що становитиме реальну загрозу життю і здоров'ю значної кількості українських громадян?" - зазначає професор.

За його словами, українські безпекові та експертні структури прогнозують можливість зростання кількості і якості кібератак проти України в цьому році.

При цьому, вважає Горбулін, українська влада в цьому питанні повинні перейти від теорії до практики" і аж ніяк не зосереджуватися виключно на обороні

"Маючи один з найкращих у світі людських потенціалів, фахівців з ІТ, здатних працювати швидко і ефективно, високу мотивацію до протистояння зовнішній агресії, держава повинна робити ставку не тільки на оборонні технології, але і на наступальні, в тому числі - на кіберозброєння", - підкреслює він, додаючи, що розвиток Україною кіберозброєння буде утримувати противника в напрузі і змусить витрачати зусилля на захист.

"Це пропозиція, очевидно, суперечить усім миротворчим заходам, що здійснюються на глобальному рівні, демілітаризації кіберпростору, однак ми не можемо робити вигляд, що не помічаємо реальності в цій сфері, замінюючи її неефективними розмовами", - вважає експерт.

Детальніше про роль кіберозброєння в сучасній війні і перспективи України на кіберфронті читайте у статті Володимира Горбуліна "У пошуках асиметричних відповідей: кіберпростір у гібридній війні".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >