Горбатюк зазначив винуватців блокування розслідування справ Майдану у регіонах

Поділитися
Горбатюк зазначив винуватців блокування розслідування справ Майдану у регіонах Горбатюк заявив, що роботі ДСР заважають, доступ слідчих до матеріалів блокують, не виконують рекомендації та не скасовують незаконні постанови про закриття справ © Телеканал «24»
Нове керівництво департаменту Генеральної прокуратури України щодо організації та процесуального керівництва досудовими розслідуваннями кримінальних правопорушень блокує доступ слідчих до матеріалів виробництв, заявив глава ДСР.

Розслідування справ, пов'язаних з розстрілами на Майдані під час Революції Гідності, фактично заблоковано після приходу Сергія Кизя на посаду начальника департаменту Генеральної прокуратури України щодо організації та процесуального керівництва досудовими розслідуваннями кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань, заявив керівник Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, передає "Громадське".

"Фактично, це розслідування у областях на сьогоднішній день не здійснюється. Велика кількість кримінальних проваджень закрита і закрита безпідставно", – сказав Горбатюк.

Керівник ДСР ГПУ пояснив, що до обов'язків відділу входило вивчення матеріалів цих виробництв та надання рекомендацій щодо них.

"Саме з приходом на посаду начальника Департаменту Кизя, вже фактично на протязі останніх півроку, така робота була заблокована. Тобто жодне рішення, незаконне на нашу думку, де було закрито кримінальне провадження у областях, не було скасовано, ніякі рекомендації щодо розслідування цих кримінальних проваджень не були виконані. А останнім часом нам взагалі перестали давати для вивчення ці кримінальні провадження", – підкреслив Горбатюк.

Як повідомляв голова управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, у справах про злочини проти учасників Євромайдануукраїнські суди винесли 48 вироків. При цьому лише дев'ять із них стосуються реального позбавлення волі.

У січні слідство зібрало всі документи, необхідні для оголошення підозри причетним до розстрілів людей у Києві під час Революції Гідності 2014 року. За словами генерального прокурора України Юрія Луценка, підозрювані знищили більшість документів.

У грудні минулого року Юрій Луценко анонсував завершення на початку 2019 року чотирирічного розслідування розстрілів на Майдані, результати якого будуть представлені громадськості.

Нині у справах про злочини проти Євромайдану оголошено підозри понад 440 особам, стосовно 288 скеровані до суду обвинувальні акти, і є вже майже 50 вироків. Водночас реальний термін позбавлення волі отримала лише одна особа - так званий "тітушка", якого засуджено до чотирьох років колонії.

13 червня стало відомо, що Генеральна прокуратура України має намір реорганізувати управління спеціальних розслідувань, яке займається справами Майдану. Згідно з наказом генпрокурора Юрія Луценка, буде ліквідований відділ організації та процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими управлінь спецрозслідувань ГПУ. Це викликало стурбованість адвокатів, які захищають інтереси родичів жертв розстрілів на Майдані – вони побоюються, що після такої "реформи" справи можуть "зависнути" у судах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі