Головна редакторка "УП" вважає, що новини підмінили істину

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Головна редакторка "УП" вважає, що новини підмінили істину
DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть для інших.

Головна редакторка "Української правди" Севгіль Мусаєва стала учасницею Стипендіальної програми для журналістів фундації Nieman при Гарвардському університеті. У інтерв'ю вона розповідає свою життєву історію, а також відверто називає больові точки, на які варто звернути увагу українським медіа, щоб вийти з гострої кризи.

"Якраз нещодавно я читала Волтера Ліппманна, одного з авторів концепції громадської думки, який розповідає про природу новин і природу істини, - говорить журналістка. - Новина - це сигналізація про подію. Її посил - обмежений. А от пошук істини - досить тривалий процес, у якому мають брати участь і журналісти, і суспільство. Проблема саме в тому, що найчастіше ми сприймаємо новину як істину. Відбулася підміна понять. І цю підміну здійснили в тому числі ми самі, журналісти. На момент мого від'їзду на навчання в Гарвард на початку 2018 року я якраз була сфокусована на цій темі".

"У певному сенсі. Ми перестали відгукуватися на запит суспільства, розуміти, про що з ним говорити, - акцентує увагу Севгіль Мусаєва. - Журналістика в якийсь момент стала річчю для себе. Плюс соціальні мережі, вплив яких дуже сильно підірвав основу соціального інституту четвертої влади. Плюс розуміння того, що 85 відсотків українського медіаринку контролюється олігархами. У результаті чого українські медіа стали вагомою складовою політичної корупції. Саме це знання на тлі відчуття втрати довіри в колись стабільної аудиторії загнало мене в глухий кут".

"Також є таке відчуття, що в нас, особливо в журналістиці розслідувань, триває якесь негласне змагання: хто розкриє найбільшу аферу влади? - додає журналістка. Я розумію, що в якомусь сенсі формуванню такого мейнстриму допомогла ще в 2000-ні "УП". Але все ж таки маємо зрозуміти: журналістика розслідувань не може бути виключно антикорупційною, і порядок денний сильно змінився. Бракує елементарних професійних пояснень. Наприклад, п'ять років країна співпрацювала з МВФ, і все населення уважно слідкувало за долею наступного траншу. Раптом повернувся Коломойський і заявив, що Україна може обійтися без МВФ. І взагалі, дефолт - це не так уже й страшно. Люди, не розуміючи суті проблеми, йому повірили. Наше завдання - аргументовано пояснювати природу речей", - завершила головна редакторка "УП".

DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть і працюють для інших. Проект – це своєрідна спроба допомогти суспільству заглянути в себе, розібратися в смислах і цінностях, спробувати почути себе і заново почати будувати майбутнє. Проект розвивається двома мовами – російською і українською.

Повну версію інтерв'ю дивіться тут

Повну друковану версію інтерв'ю читайте тут

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі