Голова Херсонської ОДА заявив про нормалізацію ситуації в Армянську

Поділитися
Голова Херсонської ОДА заявив про нормалізацію ситуації в Армянську Інформація про викиди в Армянську з'явилася ще в серпні © Корреспондент.net
У Херсонській ОДА розробили радикальні заходи з метою дистанційної зупинки діяльності заводу "Кримський титан", якщо його робота і далі буде наносити шкоду людям.

Після того як в анексованому Росією Криму закрили завод "Кримський титан" ситуація з викидами хімічних речовин в окупованому Армянську нормалізувалася. Щоб уникнути подібних ситуацій у майбутньому завод необхідно передати в управління Україні. Про це заявив голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв під час прес-конференції.

"На сьогоднішній день ситуація там нормалізувалася. Ми повністю проводимо моніторинг навколо "Кримського титану", що стосується підконтрольної території України. З ранку 10 вересня ми не спостерігаємо, що завод працює. Труби підприємства не димлять. У нас є певна інформація, і з вірогідністю 90 відсотків ми можемо сказати, що сам завод "стоїть", - заявив Гордєєв.

За його словами, в Армянську зараз "в авральному порядку засипають той накопичувач кислоти, з яким щось сталося, фосфатогіпсом і вапном для гасіння сірчаної кислоти і припинення її викидів в атмосферу".

У той же час Гордєєв вважає, що завод "Кримський титан" необхідно передати в управління Україні для того, щоб в майбутньому подібна ситуація не повторилася.

"Цей завод ніколи не відрізнявся екологічними стандартами і турботою про людей. Він постійно труїть людей, просто все залежить від концентрації шкідливих речовин", - підкреслив Гордєєв.

Він зазначив, що водопостачання заводу відновлювати не будуть, так як "Кримський титан" працює на воді з підземних водоносних горизонтів.

"І у випадку, якщо завод "Титан" продовжить і далі отруювати населення, ми, скажу чесно, розробили навіть деякі радикальні заходи з метою припинення його діяльності, дистанційно", - зазначив Гордєєв.

Про його словами, найбільше від ситуації з викидом в атмосферу хімікатів постраждали міста Армянськ та Красноперекопськ, оскільки вітер дув у їхньому напрямку.

Перші повідомлення про масштабні викиди в Армянську почали надходити 25 серпня (за даними ЗМІ, вперше вони були зафіксовані 23-24 серпня), однак їх наявність окупаційна "влада" півострова визнала лише 28-го. У суміжній Херсонській області також зафіксовано підвищений вміст в повітрі шкідливих хімречовин.

Як повідомляв "віце-прем'єр" окупаційного уряду Ігор Михайличенко, причиною викидів стали випаровування вмісту кислотонакопичувача на філії заводу "Титан" (перереєстрований "Кримський титан", пов'язаний з Дмитром Фірташем) через спеку і брак води. Дітей з Армянська евакуювали. У школах міста оголошені двотижневі канікули.

Своєю чергою розвідка Міноборони України заявила, що напередодні погіршення екологічної ситуації в Криму підрозділи Збройних сил РФ проводили стрільби в районах розташування відстійників відходів хімвиробництва титанового та содового заводів. Вони пошкодили зазначені об'єкти, що призвело до погіршення екологічної ситуації. Щоб уникнути відповідальності, окупанти поширили в ЗМІ неправдиву інформацію про аварію на заводі "Титан".

З 6 вересня КПВВ "Каланчак" і "Чаплинка" тимчасово припинили свою роботу у зв'язку з екологічною ситуацією в Криму, у штатному режимі працює КПВВ "Чонгар".

Детальніше про ситуацію в Армянську читайте в матеріалі DT.UA "Екологічна катастрофа в анексованому Криму: причини і наслідки".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі