Глава МЗС України звернувся до українців із застереженням та нагадуванням

Поділитися
Глава МЗС України звернувся до українців із застереженням та нагадуванням Будьте уважні до своїх документів © yes-i-do.com.ua
Всі, хто виїжджає на роботу за кордон, повинні забути навіть думку про те, щоб скористатися підробленими документами.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін звернувся на своїй сторінці в Facebook, знаючи, що його читаютьо, до українців, які виїжджають з країни. Його заява, хоч і не носить офіційниого характеру, повинна розглядатися як застереження і попередження.

У зверненні йдеться про те, що багато співвітчизників ризикують виїжджати з України з підробленими документами для виїзду за кордон. Найчастіше це відбувається з тими, хто їде за кордон на заробітки.

Павло Клімкін підкреслює, що дипустанови України за кордоном досить часто повідомляють про людей, які затримані у країнах ЄС з підробленими документами.

Незважаючи на те, що українські представництва намагаються зробити для затриманих все від них залежне, результати таких випадків бувають надзвичайно плачевними.

Найчастіше, повідомляє глава МЗС, подібне відбувається з тими, хто звертається на всілякі сайти, які обіцяють "швидко і без проблем" вирішити питання паспортів, робочої візи та інших необхідних документів. Довірливість і неприпустима наївність пізніше обертаються величезними неприємностями.

"Якщо ви все ж прийняли рішення виїхати за кордон, - звертається до українців глава МЗС, - закликаю, не будьте надто довірливими. Не купуйте "липові" паспорти. Витратьте більше часу і зусиль і зробіть все законно. Стати жертвою шахраїв, які наживаються на людських долях, дуже легко.

Повірте, правоохоронці країн ЄС часто бачать таку підробку відразу, "неозброєним оком", тому проблеми виникнуть при першому ж контакті з офіційними органами іноземної держави. Намагатися працювати за підробленими документами значно небезпечніше і гірше, ніж перебувати за кордоном взагалі без будь-яких документів", - пояснює Клімкін.

Думати про наслідки потрібно не потім, коли сталося непоправне, а раніше, коли тільки виникло бажання виїхати для роботи за кордон. І добре, якщо поруч виявляться близькі і рідні, які зможуть переконати в згубності спроби скористатися підробкою.

Результати затримання за підробку документів можуть бути різними, і найменше – це депортація. Але може бути і позбавлення волі на тривалий строк – у всіх країнах підробка паспортв – один з найважчих злочинів, які караються по всій строгості закону. А вже про в'їзд на територію Євросоюзу в майбутньому доведеться забути назавжди.

Раніше у Державній міграційній службі повідомили про те, що українці зможуть подати заяву на оформлення біометричного паспорту в режимі онлайн, що дозволить зменшити очікування під час оформлення документа. Мова не йде про повне оформлення онлайн, оскільки фотографія для документа та сканування відбитків пальців вимагають особистої присутності людини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі