Глава МОЗ стверджує, що масового закриття лікарень не буде

Поділитися
Глава МОЗ стверджує, що масового закриття лікарень не буде Кожен новий склад МОЗ проводить свою "оптимізацію" © Прес-служба Кабміну України
Але деякі медустанови потрібно буде перепрофілювати

Глава Моз Скалецька вважає, що розмови про закриття лікувальних установ безпідставні: мова йде про ефективне використання наявних закладів.

Після переходу на нову модель фінансування і створення госпітальних округів в Україні не очікується масове закриття лікарень, але деякі заклади змушені будуть перепрофілюватися.

Про це в ефірі hromadske заявила міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька.

Вона нагадала, що більшість лікарень у комунальній власності, і ними керує місцева влада, тому МОЗ не займається їхні закриттям.

"Рішення про закриття, реорганізацію чи будь-що інше має здійснювати місцева влада, виходячи з розуміння як власник, як вони можуть організувати (роботу - ред.). Тому я більш ніж переконана, що закриття закладів не настільки актуальне, скільки правильне використання цього ресурсу приміщень", - сказала Міністерка.

Як приклад Скалецька навела нестачу реабілітаційних відділень і "багатьох інших послуг".

"І сьогодні для місцевої влади швидше буде виклик, як перепрофілювати те чи інше відділення чи заклад, можливо скомпонувати види закладів, відділень, для того, щоби мати можливість не лише просто забезпечити доступ, а ще й розширити його", - пояснила вона.

Така оптимізація зокрема передбачена в межах створення в кожній області госпітального округу. Також з 1 квітня державні лікарні повинні перейти на нову модель фінансування - укласти договір з Національною службою здоров'я, від якої вони отримуватимуть кошти за надані послуги. Для укладання такого договору медичний заклад має відповідати вимогам НСЗУ - зокрема це автономізація закладів та наявність комп'ютерів хоча би для ординаторських кімнатах відділень.

Новий МОЗ вніс до бюджету значно менші кошти на закупівлю ліків з рідкісними хворобами. Це означає, що люди, яким хоча б якось допомагала держава, залишаються один на один зі своїми захворюваннями, лікування яких коштує захмарно дорого, а ліки в переважній більшості випадків є єдиним шансом продовжити людям життя.

Нова команда Міністерства охорони здоров'я на третину скоротила бюджетні витрати на закупівлю ліків для людей з рідкісними хворобами. На це з посиланням на дані законопроекту про бюджет на 2020 рік вказує Українська правда.

Фінансування деяких рідкісних хвороб скоротили майже вдвічі. Наприклад, якщо в 2019 році на дітей хворих на муковісцидоз держава витратила 72,393 млн грн, то у 2020 планують витратити 34,822 млн грн.

Також майже вдвічі урізали фінансування дорослих хворих на гемофілію: з 463,73 млн. грн. у 2019 році до 262 млн. грн. у 2020 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі