Генштаб засекретив дані про постачання ЗСУ безпілотників і ПТРК

Поділитися
Генштаб засекретив дані про постачання ЗСУ безпілотників і ПТРК У Генштабі відмовилися коментувати постачання українській армії сучасного озброєння
У військовому відомстві заявили про те, що інформація, яка міститься у прийнятій Кабміном цільовій оборонній програмі, має гриф "цілком таємно".

Генеральний штаб Збройних сил України засекретив інформацію про заплановані постачання на озброєння українській армії нових протитанкових ракетних комплексів і безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Вона не підлягає розголошенню, йдеться у відповіді прес-служби Генштабу на запит liga.net.

Видання зажадало отримати інформацію у відповідь на публікацію головного редактора "Цензор.нет" Юрія Бутусова.

Раніше журналіст опублікував на своїй сторінці в Facebook інформацію про те, що Генеральний штаб ЗСУ прийняв рішення, яке розблоковує масове переозброєння української армії сучасними безпілотниками і протитанковими ракетними комплексами. Зокрема, мова йшла про 800 сучасних ПТРК "Стугна" і "Корсар", кілька тисяч керованих ракет і 500 безпілотних літальних апаратів.

"Раніше масові закупівлі ПТРК і БПЛА були неможливі, оскільки Генштаб вважав пріоритетом закупівлі інших видів зброї, ігноруючи реальні потреби армії під час локальної війни. Однак внесення до потреби ЗСУ великої партії сучасних ПТРК і БПЛА означає, що зняті всі перепони і найближчим часом ця зброя буде включена до Держоборонзамовлення, і протягом двох-трьох років буде поставлена у війська", - пише Бутусов.

Тим часом у прес-службі Генштабу у відповідь на запит повідомили про те, що потреба армії у зброї і техніці, а також порядок її задоволення, у тому числі ПТРК "Стугна", "Корсар" і безпілотниками, визначена державною цільовою оборонною програмою розвитку озброєння та військової техніки ЗСУ до 2020 року.

Ця програма затверджена постановою Кабінету міністрів України від 30 березня 2016 року.

"Інформація, що міститься у зазначеній постанові, має гриф обмеженого доступу "Цілком таємно"", - заявили у Генштабі.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко вказував на необхідність розробки і закупівлі для Сухопутних військ ЗСУ ракетного озброєння нових зразків артилерійських систем, високоточних ракет і боєприпасів, протитанкових ракетних комплексів, нових засобів автоматизації артилерійських підрозділів і автоматизованих комплексів розвідки.

Особливу увагу Порошенко звернув на безпілотні літальні апарати, у тому числі ударні, бронетранспортери нового покоління, засоби зв'язку та управління, навігаційну апаратуру, технології і матеріали космічної розвідки.

Детальніше про проблеми переозброєння української армії читайте у матеріалі Валентина Бадрака "Збройове випробування президента" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі