Гендиректор "Первого канала" визнав фейк у сюжеті про катастрофу MH17

Поділитися
Гендиректор "Первого канала" визнав фейк у сюжеті про катастрофу MH17
Російський телеканал показав "супутниковий знімок" з українським винищувачем, який нібито збив Boeing над Донбасом.

Гендиректор пропагандистського "Первого канала" Костянтин Ернст визнав фейковим сюжет, у якому йшлося про те, що Boeing 777 над Донбасом міг збити український винищувач. Про це Ернст сказав в інтерв'ю виданню The New Yorker.

У листопаді 2014 року на "Первом канале" транслювали так звані "сенсаційні" кадри: якийсь "знімок" зі супутника, нібито знятий західними спецслужбами і переданий в Росію американським ученим, який демонструє "напад українського винищувача на літак".

Телеведучий тоді заявив про те, що "зображення підтверджує версію подій, про яку навряд чи чули на Заході". Але це зображення вже незабаром було визнано підробкою.

Журналіст The New Yorker запитав Ернста, чому його канал вирішив показати в ефірі те, що так легко було спростовано. На що він заявив, що це була проста помилка: "Так, ми люди, ми помилилися, але не навмисно".

У статті видання говориться, що пропаганда на російському ТБ зробила свою справу – рік потому опитування показало, що лише близько 5 відсотків росіян звинувачують свій уряд або бойовиків у знищенні літака.

Коли журналіст запитав Ернста про офіційний голландський звіт у справі MH17, той сказав, що його з журналістом розбіжності зводяться до "питання віри": "Ви вважаєте, що голландський звіт є правдою, а я вважаю, що голландський звіт непрофесійний". Видання підкреслює, що така заява доречна при суперечці про релігію чи естетику, а не коли йдеться про сукупність наявних фактів.

Тим часом новина про "сенсаційний знімок" досі висить на сайті російського телеканалу без повідомлення про те, що це фейк.

17 липня 2014 року над містом Шахтарськ Донецької області з екранів радарів зник "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – усі 298 осіб, зокрема 80 дітей.

Майже через чотири роки, у травні 2018-го, Міжнародна слідча група (JIT) на прес-конференції у Гаазі продемонструвала уламки ракети, якою збили літак. Комплекс "Бук", з якого було випущено ракету, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, що базується в російському Курську.

19 червня міжнародна слідча група назвала імена чотирьох причетних до катастрофи літака Boeing 777 рейсу MH17: росіяни Сергій Дубінський ("Хмурий"), Олег Пулатов ("Гюрза"), Ігор Гіркін ("Стрєлков") і українець Леонід Харченко ("Крот").

СБУ оголосила підозру фігурантам справи у скоєнні злочину - "терористичного акту, що призвів до загибелі людини".

Нідерланди також вважають ексбойовика Володимира Цемаха одним з п'яти підозрюваних у справі про катастрофу MH17. 29 червня Цемаха заарештували на 60 діб, але пізніше звільнили з-під варти під особисте зобов'язання. Його видали Росії в рамках обміну "35 до 35".

Австралія, Нідерланди та низка депутатів Європарламенту просили Україну не обмінювати Цемаха на українських в'язнів Кремля. Перед видачею нідерландські слідчі допитали підозрюваного. А після обміну прокуратура Нідерландів направила в РФ запит щодо видачі Цемаха, який РФ проігнорувала.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі