ФСБ призначила нову експертизу в справі військовополонених моряків - адвокат

Поділитися
ФСБ призначила нову експертизу в справі військовополонених моряків - адвокат З відповідною постановою ознайомили вже трьох військовополонених моряків © UKR Embassy in USA
Захист моряків подав клопотання про приєднання до справи доповіді УВКПЛ ООН, у якій українців визнали військовополоненими.

Слідство ФСБ РФ призначило нову експертизу у справі українських військовополонених моряків, яких захопили у Керченській протоці в кінці листопада минулого року, повідомив у Facebook адвокат Микола Полозов. За його словами, ФСБ вирішила перевірити працездатність артилерійських установок двох захоплених українських кораблів.

"У четвер і п'ятницю продовжилися слідчі дії щодо військовополонених українських моряків. За ці два дні слідчі здійснили ознайомлення адвокатів і військовополонених моряків: Володимира Терещенка, Сергія Цибізова, Андрія Оприска з постановами про призначення нової технічної експертизи. Цього разу СУ ФСБ вирішило перевірити працездатність артилерійських установок МБАК "Нікополь" і МБАК "Бердянськ", - повідомив Полозов.

Він додав, що під час слідчих дій адвокати заявили клопотання про долучення до справи доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини, в якій захоплені моряки визнаються військовополоненими.

"У найближчі два тижні з постановами про призначення технічної експертизи будуть ознайомлені всі 24 військовополонених українських моряка та їх адвокати", - підсумував Полозов.

Микола Полозов Facebook

Нагадаємо, 25 листопада минулого року російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Усі 24 українські військові, яких незаконно тримають у СІЗО Москви, вимагають вважати себе військовополоненими і ставитися до них згідно з нормами Женевської конвенції.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки", а також офіс верховного комісара ООН з прав людини.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі