Філарет просить Мінкульт не ліквідовувати УПЦ КП, в міністерстві розвели руками

Поділитися
Філарет просить Мінкульт не ліквідовувати УПЦ КП, в міністерстві розвели руками
Відомство попросило не тиснути і не втручатись в його роботу.

Патріарх Філарет звернувся до міністра юстиції Павла Петренка з проханням не скасовувати реєстрацію Української православної церкви Київського патріархату, в якому заявив, що "ні керівництво Православної церкви України, ні створена ним ліквідаційна комісія не мають до Української православної церкви Київського Патріархату ніякого відношення". Відповідний текст звернення було опубліковано на сторінці УПЦ КП у Facebook.

Філарет закликав Міністерство юстиції України продовжити реєстрацію УПЦ Київського патріархату та Київської патріархії УПЦ Київського патріархату як юридичної особи.

У відповідь Міністерство культури України заявили, що статут релігійної організації "Київська патріархія Української православної церкви Київського патріархату" втратив силу 15 грудня 2018 року при реєстрації статуту Православної церкви України.

"Зважаючи на те, що релігійне об'єднання УПЦ КП припинило свою діяльність шляхом об'єднання й приєднання до Православної церкви України, всі функції статутних органів колишнього УПЦ КП перейшли до компетенції відповідних керівних органів УПЦ (ПЦУ), які отримали всі повноваження й юридичні підстави для прийняття відповідних рішень стосовно майбутнього тих релігійних організацій, які перебували у складі колишнього релігійного об'єднання УПЦ КП", - зазначили в міністерстві.

У відомстві додали, що запис про ліквідацію УПЦ КП уже внесено до "Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань", а будь-які спроби й намагання заблокувати процес державної реєстрації низки релігійних організацій, можуть бути інтерпретовані, як намагання втрутитися в діяльність державних реєстраторів Міністерства культури України.

Нагадаємо, в грудні 2018 року відбувся об'єднавчий церковний Собор, на якому ліквідували УПЦ КП, створили ПЦУ та обрали її предстоятелем митрополита Епіфанія, який на той момент був намісником предстоятеля УПЦ КП Філарета. Під час Собору до складу новоствореної церкви увійшли Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква та окремі єпископи УПЦ Московського патріархату. Тоді ж Філарет підписав постанову про ліквідацію УПЦ КП.

Однак 14 травня 2019 почесний патріарх Філарет заявив, що Київський патріархат продовжує існувати, а він сам залишається чинним патріархом.

У свою чергу на засіданні Синоду Православна церква України 24 травня висловила повну підтримку предстоятелю, митрополиту Епіфанію.

29 травня предстоятель ПЦУ видав указ, згідно з яким документи від імені релігійного об'єднання "Українська православна церква Київського патріархату", видані після 30 січня 2019 року, є недійсними. А згодом синод підпорядкував ПЦУ всі парафії та монастирі Київського патріархату.

Детальніше про "гру" Філарета читайте в статті Катерини Щоткіної "Святійші недуги" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі