Філарет оголосить своє ставлення до пропозиції очолити єдину церкву на соборі

Поділитися
Філарет оголосить своє ставлення до пропозиції очолити єдину церкву на соборі
Глава УПЦ КП зазначив, що самовисування церковними канонами не передбачене.

Глава Української православної церкви Київського патріархату патріарх Філарет зазначив, що обрання предстоятеля для єдиної помісної Української Православної Церкви відбуватиметься на Соборі, після того, як на ньому буде проголошене і утверджене церковне об‘єднання, а само висування в церкві як таке не допускається канонами. При цьому Філарет добавив, що відповідь на пропозицію саме йому очолити Православну церкву в Україні озвучить уже на соборі.

"Раніше повідомлялося, що єпископат УПЦ Київського Патріархату пропонуватиме мою кандидатуру для обрання Предстоятелем. Я дякую єпископату за висловлення довіри до мене, так само, як вдячний за потужну підтримку з боку повноти Київського Патріархату і всього суспільства. … Якою буде моя відповідь на згадану вище пропозицію про обрання, якщо вона буде оголошена офіційно на Соборі - я також офіційно повідомлю Собору, обґрунтувавши перед ним своє бачення і рішення та очікуючи від нього підтримки моєї позиції", - повідомив Філарет у Facebook.

Він додав, що підставою для відповіді буде "виключно розуміння блага Церкви і відповідальність перед Господом за належне виконання дорученого служіння на Київському престолі".

Філарет також зазначив, що докладатиме зусиль, аби об‘єднавчий процес був успішно довершений, а єдина Помісна УПЦ утверджена, а потім визнана іншими Помісними Церквами.

"Одночасно недопустимо, щоби привід змін у Церкві був використаний недоброзичливцями аби підірвати її єдність чи перетворити на знаряддя чужих інтересів, - таке знаряддя, яким, нажаль, є зараз Митрополія Московського Патріархату в Україні. Нашому народу і країні потрібна справді незалежна Церква, а не чужий інструмент, лише прикритий найменуванням незалежності", - йдеться в заяві глави УПЦ КП.

Як повідомили в Константинопольському патріархаті, конкретна дата проведення об'єднавчого собору православної церкви в Україні буде визначена під час синоду 27-29 листопада, однак відбудеться не пізніше грудня цього року.

Нагадаємо, 3 листопада Петро Порошенко та патріарх Варфоломій у Стамбулі підписали угоду про співпрацю і взаємодію між Україною та Константинопольським патріархатом.

Згідно з документом, Вселенський патріарх надає Томос, визнаючи незалежність української церкви, і вручає його обраному на Соборі предстоятелю. Українська держава, згідно з Конституцією і законами, сприяє цим процесам. Також буде зареєстрована місія Вселенського патріархату в Києві - фактично, посольство, яке представлятиме Вселенську патріархію і сприятиме зв'язкам незалежної української церкви зі Вселенським православ'ям.

Докладніше читайте в статті Катерини Щоткіної "Томос: усі гарантії, крім української..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі