Фарс під дулами пістолетів: Чехія та США не визнають незаконний "референдум" у Криму

Поділитися
Фарс під дулами пістолетів: Чехія та США не визнають незаконний "референдум" у Криму Міжнародне співтовариство нагадує країні-окупантові: візит декількох євромаргіналів до анекованого Криму не змінить позицію щодо невизнання його окупації РФ © schlenger86 / Depositphotos
У п'яту річницю анексії півострова Росією обидві країни висловили підтримку територіальній цілісності та суверенітету України.

Заступник речника Державного секретаря США Роберто Палладіно у п'яту річницю незаконного "референдуму", унаслідок якого український Крим було анексовано Росією, нагадав про невизнання його результатів Сполученими Штатами.

Палладіно також нагадав про те, що США підтримують територіальну цілісність і суверенітет України. "Так званий "референдум" РФ у Криму, проведений п'ять років тому під дулами пістолетів, був фарсом, справедливо засудженим міжнародним співтовариством. Крим – це Україна", - написав він на своїй сторінці у Twitter.

Незаконну анексію українського півострова і систематичне порушення країною-окупантом прав людини в Криму засудила й Чехія. Заяву Міністерства закордонних справ Чехії опубліковано на офіційному сайті дипвідомства.

"П'ять років тому, анексувавши Крим, Росія грубо порушила норми міжнародного права. Чеська Республіка, Європейський Союз і переважна більшість держав продовжують вважати Кримський півострів частиною України", - йдеться у заяві.

Чеські дипломати нагадали про те, що свого часу держава також зіткнулася з окупацією частини території (у 1968 році СРСР та країни Варшавського договору вводили до Чехословаччини війська для придушення "Празької весни" - ред.), у зв'язку з чим Чехія має намір й надалі проводити послідовну політику невизнання анексії.

МЗС Чехії також висловио стурбованість у зв'язку з триваючою мілітаризацією Криму і тими перешкодами, які РФ створює для свободи судноплавства в Керченській протоці.

"Продовження мілітаризація території Криму, а також порушення безперешкодної і вільної навігації Керченською протокою і в Азовському морі, є ще одним кричущим порушенням міжнародного права. Крім того, це становить загрозу стабільності та безпеці в Європі", - йдеться в заяві.

У Чехії також стурбовані порушенням прав людини на окупованій території і закликають Росію виконувати норми міжнародного гуманітарного права.

"З моменту окупації Криму РФ порушує базові права людини та громадянські права кримських татар і представників інших етнічних і релігійних груп. Чехія закликає РФ дотримуватися міжнародного права в галузі прав людини, негайно звільнити Олега Сенцова й інших незаконно утримуваних українських громадян, включно з членами екіпажів, захоплених при атаці на українські судна в листопаді 2018 року", - додають дипломати.

16 березня 2014 року відбувся псевдореферендум щодо статусу Криму. Президент Російської Федерації Володимир Путін за два дні оголосив про так зване "приєднання" українського півострова до РФ. Світова спільнота не визнала результати голосування на незаконному "референдумі".

Дипломат, юрист-міжнародник Максим Кононенко у своїй статті для DT.UA пише, що російська окупація Криму - це надовго. На його думку, щоб надовго не перетворилося на назавжди, Україна повинна протиставити російському агресору послідовну, системну та консолідовану політику невизнання, розраховану на далеку перспективу.

Докладніше про необхідність активізації зусиль у цьому напрямку читайте в статті Максимам Кононенка "П'ять років окупації Криму: у пошуках політики невизнання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі