Екс-посол США пояснив, навіщо Україні американські радари

Поділитися
Екс-посол США пояснив, навіщо Україні американські радари Радар Q36 дозволить українським військовим вчасно виявляти артилерійські постріли ворога. Ілюстрація
За словами Пайфера, Україна могла б уникнути 70% своїх жертв в Донбасі, якби ще в січні отримала радари Q36.

На тлі затишшя у зоні конфлікту в Донбасі дискусії щодо передачі американської зброї армії України у Вашингтоні вщухли. Однак США нададуть Києву обіцяне військове обладнання.

Як повідомляє "Радіо Свобода", про це в Празі сказав колишній посол США в Україні Стівен Пайфер. Він уточнив, що українські солдати отримають контрбатарейні радари, які навряд чи можна назвати летальною чи наступальною зброєю. Це, за його словами, військове обладнання, яке експерти в США радили передати Україні ще на початку року.

"Ми рекомендували передати контрбатарейні радари, розвідувальні безпілотники, обладнання для глушіння російських безпілотників, броньовані "Хамві", інше спеціалізоване військове обладнання та обладнання для безпечної комунікації, бо ми зрозуміли, що часом українці розмовляли між собою мобільними телефонами і росіяни тому про все знали. І був також один вид летальної зброї – легка зброя проти броньованої техніки", – пояснив Пайфер.

Він також пояснив, навіщо Збройним силам контрбатарейні радіолокаційні станції Q36. За його словами, ця система призначена для виявлення та відстеження пострілів артилерії і ракетних пусків, для забезпечення контрбатарейного вогню. Це дозволить українським солдатам сховатися від удару ворога і швидко на нього відреагувати.

"70 відсотків українських жертв до січня цього року були результатом обстрілів артилерії далекої дії та ракетних обстрілів. І контрбатарейний радар дав би їм можливість уникнути багатьох із цих жертв. По-перше, радар дає 30 секунд своїм воякам залізти в сховище. Тобто, є оці ключові секунди для попередження про підліт снаряда чи ракети", – сказав американський експерт.

Він додав, що радар дозволяє швидко виявити, звідки був здійснений артилерійський постріл. Якщо ці дані передати українським артилеристам, це змусить супротивника змінити тактику і відступити. Раніше повідомлялося, що США до кінця року передадуть Україні нові радари контрбатарейної боротьби. LCMR AN/TPQ-36 виробництва Northrop Grumman і Thales Raytheon Systems мають дальність виявлення і засічки ракетних пускових установок – до 24 км, артзброї - до 18 км. Можуть працювати з 10 видами зброї одночасно, одноразово відстежують до 99 цілей, виявляють цілі при першому проході. Установка забезпечує також підтримку власної артилерії.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі