Експерт про скандал з сурогатним материнством: "В законодавстві немає достатнього регулювання"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Експерт про скандал з сурогатним материнством: "В законодавстві немає достатнього регулювання"
За словами Волинець, скандал, пов'язаний з сурогатним материнством, актуалізував всі старі проблеми.

Скандали, пов'язані з сурогатним материнством, відбуваються щорічно, проте кожного разу для соціуму стає одкровенням те, що у нас це взагалі є, а в законодавстві немає достатнього регулювання. Кожен новий керівник Комітету ВР з охорони здоров'я каже, що ці питання потрібно врегулювати. І нічого не відбувається, пише оглядачка відділу соціум ZN.UA Алла Котляр, цитуючи експертку із захисту прав дитини Людмилу Волинець.

"Особливість нинішнього скандалу полягає в тому, що, крім іншого, карантин продемонстрував візуальні обсяги даного явища. Ми побачили величезну кімнату з великою кількістю ліжок. З хорошим позасімейним відходом. І тим не менш соціум вибухнув", - зазначає Волинець.

За її словами, відеоролик, що сколихнув суспільство, – не виявлена кимось інформація. Це, з одного боку, – бізнес-реклама послуг, які надаються на ринку репродуктивних технологій Україною. А з іншого, – система скаженого примусу держорганів працювати на те, щоб діти, народжені таким чином, змогли якомога швидше виїхати з країни в сім'ї, які їх замовили.

"На жаль, при цьому так і не сталося професійної розмови з приводу захисту прав та інтересів дітей, які народжуються в результаті технологій сурогатного материнства. Вся дискусія звелася до того, як швидше вивезти дітей за кордон. Без уваги залишилися ті 600 випадків за останні п'ять років, коли таким способом народження скористалися українці. Тобто аналізу проблеми не вийшло", - йдеться в матеріалі.

За словами Волинець, з приводу цієї ситуації вже підготувано три законопроекти.

"Поки не бачила жодного. З того, що чула, ці закони або полегшують, або забороняють комерційну діяльність, але до прав дитини так і не доходять. Дуже сподіваюся, що після карантину чергова конфліктна історія все-таки буде доведена до дискусії про захист прав дитини, наприклад, Бріджит із Запоріжжя, від якої відмовилися сурогатні батьки, тому що вона народилася з інвалідністю", - підсумувала вона.

Читайте також: Вчені визначили "улюблену" температуру коронавірусу

Детальніше про те, як живуть діти в умовах карантинної кризи, і що держава зробила для їх захисту - у статті Алли Котляр "Соціальний коронавірус. Діти".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі