Ексміністр оборони Лебедєв зберіг і розвиває бізнес в Україні

Поділитися
Ексміністр оборони Лебедєв зберіг і розвиває бізнес в Україні Любов до «руського миру» не заважає Лебедєву заробляти в Україні
У РНБО не отримували пропозиції щодо запровадження санкцій проти підприємств Aurum Group.

Колишній міністр оборони Павло Лебедєв, який втік до анексованого Криму в 2014 році, продовжує успішно вести бізнес в Україні, йдеться в розслідуванні "24 каналу".

"Політичні погляди не змусили його відмовитися від заробітку на материковій частині України. Тутешній бізнес, як і особняк під Києвом, перейшов до його доньки Олени Лебедєвої. Активи сім'ї Лебедєвих об'єдналися в Aurum Group. Ціла низка промислових, хімічних, машинобудівних, інжинірингових та інших підприємств", - йдеться в матеріалі.

В групу Aurum Group входять, зокрема, "Свеський насосний завод" на Сумщині та "Дизельний завод" в Кривому Розі.

Як з'ясували журналісти проєкту "Схеми", завод Лебедєвих на Сумщині постачає продукцію в РФ, пороховим заводам Казані та Пермі. Ці підприємства виробляють порох для стрілецької зброї, комплектуючі для РСЗВ "Град" і "Смерч", комплексів ППО, двигунів ракет класу "повітря-повітря".

В Aurum Group журналістів запевнили, що продукція заводу продається через офіційних дилерів і куди вона йде після виробництва, там нібито не знають. Проте журналісти з'ясували: один з цих дилерів належить рідній сестрі ексміністра оборони.

"Ще одне підприємство – Криворізький дизельний завод – експорт в Росію диверсифікував, але загрожує Україні та сотням її громадян техногенною катастрофою", - наголошується в матеріалі.

ТОВ "Дизельний завод" розташований на вулиці Електрозаводській, 34 у Кривому Розі. Підприємство виробляє напіввагони, зерновози та вагонні візки.

За часів президентства засудженого за держзраду експрезидента Віктора Януковича заводом активно цікавилися члени його "сім'ї". Підприємство наполегливо банкрутували, унаслідок чого воно опинилося в руках Лебедєва.

Зараз потужності заводу орендують три фірми – ТОВ "Дизельний завод", ТОВ "Аурум Транс" і ТОВ "Герон-Трейд". Усі вони входять до складу Aurum Group.

"У листопаді 2018 року група збільшила парк власних вагонів до 509 одиниць. А в лютому 2019 року заявила про амбіції втричі збільшити випуск вантажних вагонів. Минулої осені тут відкрили нове вагоноремонтне депо потужністю до 150 напіввагонів на місяць", - зазначають журналісти.

При видимих економічних успіхах підприємство не виплачувало зарплатню своїм співробітникам, і отримати заборгованість, що накопичилася за 2013-2015 роки, його працівники змогли лише через суд.

Не все добре в заводу і з безпекою – ще в 2018 році Державна служба з надзвичайних ситуацій виявила на підприємстві численні порушення пожежної і техногенної безпеки. У лютому 2019 року фахівці виявили сім аналогічних порушень, у березні та квітні – ще 36.

У постанові Окружного адміністративного суду Києва вказані знайдені на заводі порушення: на підприємстві не було плану реагування на НС та зовнішнього водогону, корпуси заводу не було оснащено системами протипожежного захисту, а газові балони зберігалися без захисних ковпаків і в необладнаних для цього приміщеннях.

Працівники підприємства не мали індивідуальних засобів захисту від небезпечних хімічних речовин, а електричні обігрівачі працювали поблизу вибухонебезпечних речовин. Частину евакуаційних виходів зашито гіпсокартоном тощо.

"І поки триває війна в Донбасі сім'я Лебедєвих продовжує заробляти і примножувати свої активи. Топ-чиновник, підозрюваний у корупції і причетності до масових вбивств на Майдані, не просто втік з країни на окуповану територію, але і зберіг кожен зі своїх бізнес-активів", - резюмується в матеріалі.

Уродженець Росії Павло Лебедєв був міністром оборони в уряді Миколи Азарова у 2012-2014 роках. Під час Євромайдану він віддавав накази про направлення підрозділів ЗСУ до Києва для придушення протестів.

Після втечі Віктора Януковича з України Лебедєв вилетів до Криму, не чекаючи, поки його відправлять у відставку. Згідно з даними з відкритих джерел, ексміністр був присутнім у Кремлі на церемонії "прийняття" окупованого Криму до складу РФ.

СБУ оголосила Лебедєва в розшук за підозрою в зловживанні владою, перешкоджанні мирним зібранням і умисному вбивстві. При цьому Україна не вводила санкції проти підприємств ексміністра. У РНБО пояснили "Схемами", що не отримували таких пропозицій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі