Екскомандира ППО "ДНР" Цемаха залишили під вартою

Поділитися
Екскомандира ППО "ДНР" Цемаха залишили під вартою Цемаха залишили в СІЗО до кінця серпня
Апеляційний суд відхилив скаргу захисту Цемаха.

Київський апеляційний суд відхилив скаргу захисту бойовика терористичного угруповання "ДНР" Володимира Цемаха і залишив його під вартою до 25 серпня включно. В угрупованні Цемах обіймав посаду начальника протиповітряної оборони так званої "Слов'янської бригади "ДНР". За даними ЗМІ, він може бути цінним свідком у справі про катастрофу MH17.

У вівторок, 30 липня, колегія суддів розглянула скаргу адвоката Цемаха на рішення Шевченківського райсуду Києва про арешт підозрюваного на 60 діб.

"За результатами апеляційного розгляду ухвалу слідчого судді Шевченківського районного суду Києва від 29 червня 2019 року залишено без змін, апеляційну скаргу сторони захисту - без задоволення", - повідомили в прес-службі Київського апеляційного суду.

Володимира Цемаха, екс-начальника протиповітряної оборони "Слов'янської бригади "ДНР", взяли під варту в Києві на 60 діб без права внесення застави. За даними ЗМІ, бойовика вивезли з окупованої території українські спецслужби. Йому інкримінують ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу (створення терористичної групи чи терористичної організації).

Разом з тим, видання "Факти" наводить слова прокурора Олега Пересади про те, що Цемах і екс-начальник штабу так званого "Міністерства оборони ДНР" Дмитро Купріян ("Батя") даватимуть свідчення на міжнародному судовому процесі у справі MH17. За словами прокурора, їх допитають по відеозв'язку в якості свідків.

Нагадаємо, 19 червня Міжнародна слідча група назвала імена чотирьох осіб, причетних до катастрофи літака Boeing 777 рейсу MH17: росіяни Сергій Дубінський ("Хмурий"), Олег Пулатов ("Гюрза"), Ігор Гіркін ("Стрєлков") і українець Леонід Харченко ("Кріт"). Судовий процес у справі може розпочатися вже навесні наступного року.

СБУ оголосила підозру фігурантам справи у скоєнні злочину - "терористичного акту, що призвів до загибелі людини".

17 липня 2014 року над містом Шахтарськ Донецької області з екранів радарів зник "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – усі 298 осіб, зокрема 80 дітей.

Майже через чотири роки, у травні 2018-го, Міжнародна слідча група (JIT) на пресконференції у Гаазі продемонструвала уламки ракети, якою збили літак. Комплекс "Бук", з якого було випущено ракету, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, що базується в Курську.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі