Екскерівництво держави звернулося до влади щодо запуску в Україні ринку землі

Поділитися
Екскерівництво держави звернулося до влади щодо запуску в Україні ринку землі © Pixabay
Зокрема, колишні представники влади вважають, що таке питання варто виносити на всеукраїнський референдум.

Експрезидент України Леонід Кравчук, колишній голова Верховної Ради Олександр Мороз та експрем'єр Вітольд Фокін звернулися до чинної влади із вимогою поставити на всеукраїнський референдум питання щодо відкриття ринку землі. Свою позицію вони пояснили у відкритому листі.

Зокрема в листі йдеться про те, що перетворення сільськогосподарських земель у товар "суперечить логіці і змісту Конституції України". Колишнє керівництво країни заявляє, "що зміна відносин власності в інших галузях економіки уже привела до її фактичного знищення, до інших трагічних наслідків. Ще стрімкіша деградація країни може статись після реалізації намірів влади щодо землі".

Водночас у листі зазначено, що світовий досвід і сучасні тенденції щодо організації аграрного виробництва свідчать про єдино прийнятний для України та ефективний метод використання державної власності на землю з широким застосуванням орендних відносин.

За словами авторів, чинна влада "лише вдає, що враховує застереження протестуючих", які виступають проти перетворення землі на товар. При цьому ситуація може розвиватися не прогнозовано, трагічно для країни, ризиковано для влади, шкідливо і для міжнародної ситуації.

"З огляду на це слід тверезо оцінювати стан речей, відстоювати інтереси держави при здійсненні реформ, не впадати в ейфорію щодо перемін, вигідних скоріше зарубіжним партнерам, а не Україні (договір про ДНЯЗ, втрата акваторії біля о.Зміїний, "безвіз", квоти на експорт товарів…)", - йдеться у листі.

У листі також звернули увагу на те, що наразі немає ухвалених законів, які б регулювали проведення місцевих та всеукраїнських референдумів.

"З огляду на висловлене, ми маємо право радити, пропонувати… Ні, вимагати від влади організації та проведення референдуму з корінним питанням:"Ви згодні з перетворенням у предмет купівлі-продажу української землі сільськогосподарського призначення?" Відповіддю на нашу вимогу може бути лише одне: призначення референдуму", - йдеться у листі.

Як повідомлялося, Верховна Рада вже на початку лютого може проголосувати у другому читанні за законопроєкт № 2178-10 "Про обіг земель сільськогосподарського призначення".

Проєкт закону про ринок землі передбачає продаж не більше 10 тис. гектарів землі в одні руки. Також документом передбачено синхронізацію всіх реєстрів для контролю за концентрацією земель. У разі перевищення ліміту надлишкова земля буде вилучена за рішенням суду і виставлена на електронних торгах.

Детальніше про земельну реформу читайте у статті Клауса Дайнінгера "Земельна реформа для українця" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі