Екс-суддя МКТЮ: Нератифікація Римського статуту - удар по іміджу України - Україна - dt.ua

Екс-суддя МКТЮ: Нератифікація Римського статуту - удар по іміджу України

13 січня, 07:38 Роздрукувати

Уряд України двічі повідомляв МКС про визнання його обов'язкової юрисдикції, проте цього недостатньо. 

Україні надзвичайно потрібна якнайшвидша ратифікація Римського статуту МКС © vnews.agency

В умовах тривання збройної агресії РФ проти України важлива й потрібна якнайшвидша ратифікація Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС) українським парламентом, його нератифікація - удар по іміджу нашої країни, відмічає в інтерв'ю DT.UA екс-суддя Міжнародного кримінального трибуналу для колишньої Югославії (МКТЮ) Володимир Василенко.

"Уряд України двічі повідомляв МКС про визнання його обов'язкової юрисдикції. Уперше — 17 квітня 2014 р., і це стосувалося злочинів, скоєних на Майдані в період з 21 листопада 2013 р. по 22 лютого 2014 р. Вдруге — 8 вересня 2015 р. стосовно ситуації, що виникла внаслідок збройної агресії Росії проти України, яка почалася 20 лютого 2014 р., і тих злочинів, що були скоєні під час цієї агресії", - розповів Василенко.  

Як відмітив екс-суддя МКТЮ, в обох випадках правовою підставою звернення МЗС України до секретаріату МКС були п.3 ст.12 Римського статуту і відповідні постанови Верховної Ради.

За його словами, ці постанови є спеціальним визнанням юрисдикції МКС і, з погляду права, являють собою разову ратифікацію Римського статуту. Подвійне визнання Україною обов'язкової юрисдикції МКС є демонстрацією її позитивного ставлення до цієї важливої міжнародної інституції, проте цього недостатньо.

"Важливо пам'ятати: нератифікація Римського статуту — удар по іміджу нашої країни. І, навпаки, приєднуючись до цього документа, Україна в очах усього світу позиціює себе як держава, що виконує свої зобов'язання та прагне зробити своє національне і міжнародне право інструментами забезпечення справедливості, утвердження і зміцнення правопорядку у світі", - підкреслив Василенко.

Читайте також: Луценко назвав умову ратифікації Україною Римського статуту

Детальніше про необхідність ратифікації Україною Римського статуту читайте в інтерв'ю Володимира Василенка "Україна повинна вимагати притягнення російського керівництва до відповідальності в Міжнародному кримінальному суді" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №44, 17 листопада-23 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >