Екс-прокурору Сусу відкрили матеріали кримінальної справи, розслідування завершено

Поділитися
Екс-прокурору Сусу відкрили матеріали кримінальної справи, розслідування завершено Справу Суса завершено © 112.ua
Його підозрюють у привласненні 400 тисяч гривень.

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) під керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) завершило досудове розслідування стосовно екс-слідчого Генеральної прокуратури України Дмитра Суса, повідомляє прес-служба НАБУ.

Розслідування проводилося за ч.3, 4 і 5 статті 191 та статтею 366-1 Кримінального кодексу України.

"16 березня 2018 року підозрюваному та його захисникам надано доступ до матеріалів кримінального провадження, після ознайомлення з якими буде складено обвинувальний акт для подальшого скерування до суду", - зазначили анти корупціонери.

Детективи НАБУ встановили, що підозрюваний на посаді старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління ГПУ, а у подальшому – заступника керівника департаменту ГПУ, впродовж 2016 року систематично привласнював чуже майно, зокрема й у великих розмірах, шляхом зловживання своїм службовим становищем.

"Також ним розтрачено речові докази у кримінальному провадженні в особливо великому розмірі, шляхом продажу стороннім особам. Йдеться про кошти та майно, вилучені підозрюваним в ході проведення слідчих дій в рамках розслідування кримінального провадження", - додають у НАБУ.

За версією слідства, до злочинів підозрюваний, як керівник органу досудового розслідування, залучав співробітників департаменту ГПУ, інших правоохоронців і фізичних осіб. Доказів цього достатньо, наголошують у Бюро.

"Крім того, під час розслідування встановлено факт внесення підозрюваним завідомо недостовірних даних до його декларації за 2015 рік. Зокрема, екс-заступник керівника департаменту ГПУ не вніс до е-декларації відомості про перебування в його користуванні впродовж 2015 року позашляховика "Audi Q7"", - додали у Бюро.

Нагадаємо, детективи НАБУ затримали Суса 25 липня 2017 року, під час спроби залишити Україну.

Наступного дня йому вручили повідомлення про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 і 4 ст. 191 ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем") та ст. 366-1 ("Декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу України.

27 липня Солом'янський суд Києва відправив Суса під цілодобовий під домашній арешт із зобов'язанням здати закордонні паспорти й носити електронний браслет.

За даними джерел "Української правди", Сус привласнював вилучені під час слідчих дій грошові кошти та матеріальні цінності.

У квітні генпрокурор Юрій Луценко звільнив з органів прокуратури старшого слідчого з особливо важливих справ головного слідчого управління Генпрокуратури Дмитра Суса за "систематичне грубе порушення вимог законів України "Про запобігання корупції", "Про прокуратуру", правил прокурорської етики, вчинення дій, що ганьблять звання прокурора і можуть викликати сумнів у його чесності та непідкупності органів прокуратури".

Департамент Генпрокуратури, в якому працював Дмитро Сус, пов'язують із народними депутатами від "Блоку Петра Порошенка" Ігорем Кононенком та Олександром Грановським, яким приписують вплив на цей підрозділ ГПУ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі